Camera de supraveghere IP Dome 4MP Smart Hybrid Light Hikvision
De ce să alegi LEADtech.ro?
vezi detalii
În stoc
773,99 lei
În stoc
Descriere
Camera de supraveghere IP Dome 4MP Smart Hybrid Light Hikvision DS-2CD1143G2-LIUF(2.8MM), lentila fixa 2.8mm, iluminare min: Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON),B/W: 0 Lux cu IR 30m, microfon incorporat, slot card de memorie: microSD/microSDHC/microSDXC pan la 512GB, alarma la evenimente: motion detection, video tampering, scene change detection, face capture, line crossing, intrusion, region entrance, region exiting, alimentare: 12 VDC ± 25%, 0.5 A, max. 6 W,Ø5.5 mm coaxial power plug,reverse polarity protection, PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 7.5 W, protectie: IP67, dimensiuni: Ø121.4 mm × 97.7 mm, greutate: 550g, temperatura de functionare: -30 °C to 60 °C.
Specificații
| Format cameră | Dome |
|---|---|
| Obiectiv fix | 2.8mm |
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Protection features | Waterproof |
| Reset button | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Web-based management | Yes |
| IP address filtering | Yes |
| Tilt angle range | 0 – 75° |
| Number of users | 32 user(s) |
| Lens viewing angle, horizontal | 98° |
| Night vision | Yes |
| Form factor | Dome |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| Active tampering alarm | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Number of sensors | 1 |
| Built-in light | Yes |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Mounting-Type | Ceiling/wall |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Weight | 550 g |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Sustainability compliance | Yes |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| BLUETOOTH | No |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Package depth | 150 mm |
| Package weight | 800 g |
| Package width | 150 mm |
| Storage temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power consumption (max) | 6 W |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power source type | DC, PoE |
| Optical sensor size | 25.4 / 3 mm (1 / 3) |
| Package height | 141 mm |
| Total megapixels | 4 MP |
| Number of cameras | 1 |
| Frame rate | 25 fps |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Pan range | 0 – 355° |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Mirror | Yes |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Password reset via email | Yes |
| Heartbeat | Yes |
| Digital watermark | Yes |
| Lens mount interface | M12 |
| Dynamic range | 120 dB |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| User access level | Administrator, Operator, User |
| Angle of rotation | 355° |
| IK code | IK08 |
| Camera shutter speed | 1/3 – 1/100000 s |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Bit rate | 32 Kbps – 8 Mbps |
| LED type | IR/White |
| Observe distance | 25 m |
| Recognize distance | 12 m |
| Identify distance | 6 m |
| Number of languages | 2 |
| Languages support | English, Ukrainian |
| Lens viewing angle, vertical | 54° |
| Lens viewing angle, diagonal | 114° |
| Detect distance | 63 m |
| Supported graphics resolutions | 640 x 360, 640 x 480 (VGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440 |
| Audio formats supported | AAC-LC, G.711 A-law, G.711 μ-law, G.722.1, G.726, MP2L2, PCM |
| Bit rate range | 16 – 160 Kbit/s |
| Sample rates | 8 – 16 kHz |
| Supported network protocols | TCP/IP, ICMP, DHCP, DNS, HTTP, RTP, RTSP, NTP, IGMP, IPv6, UDP, QoS, FTP, SMTP |
| Number of simultaneous live view channels | 6 channels |
| Client interoperability | iVMS-4200, Hik-Connect |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 7.5 W |
| DC output current | 0.5 A |
| Height | 97.7 mm |
| Diameter | 12.1 cm |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Low Voltage Directive (LVD), RoHS, WEEE |
| Iris | Yes |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Recenzii
Bazat pe 0 păreri
Numai utilizatorii logati pot publica review-uri.
Nu există recenzii încă.