SKU: AW1250U96445080W11P
Producator: Dell
Credit module tbi bank 3.4.1
1119.70 Lei x 24 rate
Descriere
Dell Gaming Desktop Alienware Aurora ACT1250, 1000W Platinum Rated PSU, 240mm Liquid-Cooled CPU & Clear Side Panel, Intel(R) Core(TM) Ultra 9 processor 285K (24-Core, 76MB Total Cache, 3.7GHz to 5.7GHz), NVIDIA(R) GeForce RTX(TM) 5080 16GB GDDR7, 64GB Dual Channel DDR5 (2x 32GB – Green) 5200 MT/s, 4TB NVMe M.2 PCIe Gen4 SSD, Intel Wi-Fi 7 BE200 (2×2) 802.11ax Wireless LAN and Bluetooth, BE200 driver, External ports: Network: 1 x RJ45 port, USB: 2 x USB 2.0 ports with SmartPower, 4 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port with PowerShare, 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C port with PowerShare, 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C port, 1 x USB4 20 Gbps Type-C port with Power Delivery, Audio: 1 x universal audio jack, 1 x optical S/PDIF port, 1 x line-in port – 3.5 mm, 2 stack, 1 x line-out port – 3.5 mm, 2 stack, Video: Supported through discrete GPU, Media card reader: Not supported, Power port: 110 V/220 V, Security: One security-cable slot (wedge-shaped), Internal ports and connectors: PCIe expansion card slo ts: 1 x PCIe x16 mechanical/x16 electrical Gen5 slot, 2 x PCIe Gen4 x4 slots, mSATA: Not supported, SATA: Three, M.2: 1 x slot for WiFi and Bluetooth combo card, 2 x slots for 2230 or 2280 solid state drive, Dimensions and weight: Front Height: 418 mm (16.46 in.), Rear Height: 418 mm (16.46 in.), Width: 197 mm (7.75 in.), Depth: 458.40 mm (18.05 in.), Weight (maximum): 15.37 kg (33.88 lb), Windows 11 Pro, 3y Basic Onsite Service warranty
SKU: AW1250U96445080W11P Categorie:
Specificații
Capacity-HDD
no-HDD
Culoare
Negru
HDD-or-SSD
SSD
Solid state drive
Da
Microsoft-OS
WIN 11 PRO
Capacity-SSD
4TB
RAM
64GB
Sistem de operare
Windows 11 Pro
Format desktop
Tower
Producator procesor
Intel
Tip stocare
SSD
Sistem Operare Desktop PC
Windows 11 Pro
Placa video dedicata
Dedicata
Tip RAM
non-ECC
HDD
None
Sloturi memorie
N/A
Memorie RAM
64 GB
4TB
Serie placa video
NVIDIA RTX 5000 Series
DT-CPU
Intel
DT-Format
Tower
Numar Nuclee
24
DT-GAMING-VGA
RTX 5080
Tip procesor
Intel Core Ultra 9
Model placa video
RTX 5080
Model procesor
U9-285K
CUDA cores
10752
Tip Memorie
GDDR7
Destinat pentru
Gaming
Producator placa video
nVidia
Cache
36 MB Intel Smart Cache
Capacitate memorie video
16 GB
Memorie maxima
BLUETOOTH
5.4
Wireless
802.11be (2×2)
Unitate Optica
Nu are unitate optica integrata
Versiune OS
64 bit
Slot M.2
Da
USB 3.0
2
Numar Thread-uri
24
Kensington lock
Cip AI integrat
Intel AI Boost
Procesor Grafic integrat
Intel Graphics
Security lock
Suport TPM
Familie Procesor
Intel Core Ultra 9 din a doua serie
Bus Memorie
256 bit
Stocare inclusa
Compatibilitate DIMM
UDIMM
PFC
Activ
Numar procesoare
1
Numar Procesoare suportate
1
Chipset
Realtek
Memorie inclusa
Compatibilitate RAM
non-ECC
Suport DirectX
12
Sunet
HD Audio
Tastatura:
DaTastatura Dell KB216, USB, Black
Mouse
DaMouse Optic Dell MS116, USB, Black
USB 2.0
2
Frecventa memorie
5200 MHz
Altele
Tip SSD: M.2 PCI Express Gen4 x4 NVMe
Suport OpenGL
4.6
Tip
Dedicata
Familie placa video
GeForce
Slot 1
32 GB
Tehnologie
3 nm
Socket procesor
1851
Suport Shader Model
6.8
Tip carcasa
MiddleTower
Monitor inclus
Nu
Tip sloturi memorie
UDIMM
Bay-uri 3.5-inch intern
Retea Ethernet (RJ-45)
SATA III
3
Capacitate memorie
Slot 2
32 GB
LAN
2.5 Gbps
Max TDP
250 W
Slot PCI Express x16
1x PCIe 5.0
Slot PCI Express x4
2 x PCIe 4.0
Interfata placa video
PCI Express 5.0 x16
Conectori
3 x DisplayPort 1.41 x HDMI
Model
ALC1220
Canale audio
5.1
Audio
2 x 3.5 mm jack
Optical S/PDIF out
Frecventa Procesor:
3.70 GHz
Dimensiune
458 x 418 x 197 mm
Greutate
15.37 kg
Sursa
1000 W SFFX Platinum
Casti
1 x Combo
Frecventa turbo max
5.70 GHz