Dell Pro Slim Plus QBS1250 260W, Intel U7-265, 32GB Ram,
De ce să alegi LEADtech.ro?
vezi detalii
În stoc
6.410,99 lei 8.005,99 lei
În stoc
Descriere
Dell Pro Slim Plus QBS1250, 260W Bronze PSU, ENERGY STAR Qualified, EPEAT Silver with Climate+ , Intel(R) Core(TM) Ultra 7 265 (13 TOPS NPU, 20 cores, up to 5.3GHz), Integrated Graphics, 32GB: 1 x 32GB, DDR5, up to 5600 MT/s, non-ECC, 512GB SSD TLC, No Optical Drive, Intel(R) Wi-Fi 6E AX211, 2×2, 802.11ax, Bluetooth(R) wireless card, Internal WiFi Antenna, WLAN Driver Intel(R) Wi-Fi 6E AX211, Dell Wired Keyboard – KB216 – US International (QWERTY) – Black, Dell Wired Mouse – MS116 – Black, External ports: Network port: 1 x RJ45 (1 Gbps) Ethernet port, USB ports: 1 x USB 2.0 (480 Mbps) port, 1 x USB 2.0 (480 Mbps) with PowerShare port, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) with SmartPower On ports, 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) port, 3 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C port, 1 x USB 3.2 Gen 2×2 (20 Gbps) Type-C port, Audio port: 1 x global headset jack, Video port(s): 3 x DisplayPort 1.4a (HBR3) ports, Media-card reader: 1 x SD-card slot (optional), Power port: 1 x power-cable connector, Peripheral port: 1 x legacy serial port (optional), Security-cable slot: 1 x padlock ring, 1 x security-cable slot (for a Kensington lock), Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2230 slot solid-state drive, 2 x M.2 2230/2280 slots for solid-state drive, SATA: 1 x SATA 3.0 slot for 3.5-inch hard-disk drive, 1 x SATA 3.0 slot for slimline optical drive, PCIe: 1 x half-height Gen4 PCIe x16 slot, 1 x half-height Gen3 PCIe x4 slot, 1 x half-height Gen3 PCIe x1 slot, Memory slots: 4 x UDIMM slots, Memory type: DDR5, Memory speed: up to 5600 MT/s, Maximum memory configuration: 128 GB, Memory size per slot: 8 GB, 16 GB, or 32 GB, Weight: Minimum: 3.98 kg (8.77 lb), Ubuntu 24.04 LTS (Long Term Support), 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
Specificații
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Market positioning | Business |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 32 GB |
| Operating system installed | Ubuntu Linux |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| Audio Chip | Realtek ALC3204 |
| Processor cache | 30 MB |
| SSD memory type | TLC |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 1 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Performance cores | 8 |
| Processor cores | 20 |
| Efficient cores | 12 |
| Processor boost frequency | 5.3 GHz |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| Processor base power | 65 W |
| Efficient-core base frequency | 1.8 GHz |
| Processor threads | 20 |
| Number of processors installed | 1 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Power supply input voltage | 90 – 264 V |
| Display included | No |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Number of SATA III connectors | 2 |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| PCI Express x4 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Power supply input frequency | 47/63 Hz |
| LAN controller | Intel® I219-LM |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Power Supply | 260 W |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| Producator procesor | Intel |
| Tip stocare | SSD |
| Unitate Optica | Nu |
| Sistem Operare Desktop PC | Linux |
| Wireless | Da |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Tip RAM | non-ECC |
| HDD | None |
| Tip | DDR5 |
| Placa video dedicata | Integrata |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| SSD | 512GB |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| Sloturi memorie | 4 |
| Format desktop | CFF – Compact Form Factor |
| Performance-core base frequency | 2.4 GHz |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 8 TOPs |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Number of rear USB ports | 6 |
| Number of front USB ports | 4 |
| Destinat pentru | Business |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Model procesor | 265 |
| Motherboard chipset | Intel Q870 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Gold |
| Processor model | 265 |
| Maximum turbo power | 182 W |
| Total processor performance up to | 33 TOPs |
| Chassis type | Slim PC |
| BLUETOOTH | Yes |
| Product colour | Black |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Cables included | AC |
| Audio system | High Definition Audio |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Depth | 293 mm |
| Memory slots | 4x DIMM |
| Width | 95 mm |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Product type | PC |
| Height | 303.5 mm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 177 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 95.934 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 10.089 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 67.614 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 3.54 |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |
Recenzii
Bazat pe 0 păreri
Numai utilizatorii logati pot publica review-uri.




Nu există recenzii încă.