SKU: C11CH44402
Producator: Epson
Credit module tbi bank 3.4.1
244.80 Lei x 4 rate
Descriere
Imprimanta inkjet mono CISS Epson M1170, dimensiune A4, viteza max 39ppm, Duplex, rezolutie printer 1200x2400dpi, alimentare hartie 250 coli, interfata: USB, Ethernet, WiFi, Wi-Fi Direct, consumabile: C13T01L14A, C13T03P14A, C13T04D100, cerneala 11k pagini inclusa, greutate: 4.3 kg.
SKU: C11CH44402 Categorie:
Mod imprimare
Monocrom
Volum lunar imprimare
max-25.000pgs
USB-Port
Yes
Card reader integrated
No
Windows operating systems supported
Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP
Ethernet LAN
USB 2.0 ports quantity
1
Wi-Fi Direct
Colour
No
Power consumption (off)
0.2 W
Printing colours
Black
Total number of input trays
1
ISO A-series sizes (A0...A9)
A4, A5, A6
ISO B-series sizes (B0...B9)
B5, B6
Envelopes sizes
10, C6, DL
Market positioning
Home & office
Duplex printing
Duplex printing mode
Auto
Time to first page (black, normal)
6 s
Paper tray media types
Plain paper
Ink tank system
Total output capacity
100 sheets
Maximum resolution
1200 x 2400 DPI
Print speed (black, normal quality, A3)
39 ppm
Page description languages
GDI
Paper input type
Paper tray
Paper tray media weight
64 – 256 g/m²
Sound pressure level (printing)
56 dB
Products per pallet layer (UK)
4 pc(s)
Maximum print size
216 x 1200 mm
Print speed (ISO/IEC 24734) mono
20 ipm
Print margins (top, bottom, right, left)
3 mm
Number of print cartridges
Non-ISO print media sizes
16K, Hagaki card, Legal, Letter
Security algorithms
64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-AES, WPA2-PSK
Rezolutie maxima
1200 x 2400 DPI
Duplex
Automat
Printer Format
A4
Interfata
USB + LAN
Viteza imprimare
31-40 ppm
Ink type
Pigment-based ink
Power consumption (printing)
13 W
Products per pallet (UK)
28 pc(s)
Duplex print speed (ISO/IEC 24734, A3) black
9 ppm
Total input capacity
260 sheets
Thickness
9.5 cm
Supported network protocols
TCP/IPv4, TCP/IPv6, SNMP, HTTP, DHCP, APIPA, PING, DDNS, mDNS, SLP, WSD, LLTD
Mobile printing technologies
Epson Email Print, Epson Remote Print, Epson iPrint, Google Cloud Print
Power consumption (PowerSave)
0.7 W
Quantity per pack
1 pc(s)
Wi-Fi standards
802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Direct printing
Product colour
Black, White
Weight
4.3 kg
AC input voltage
220 – 240 V
Country of origin
Philippines
Depth
347 mm
Package width
410 mm
Package depth
440 mm
Products per pallet layer
2 pc(s)
Products per pallet
14 pc(s)
Power consumption (standby)
3.3 W
Height
151 mm
Package weight
5.97 kg
Width
37.5 mm
Package height
27.5 mm