Laptop Consumer Acer Aspire 14 AI OLED A14-53M-76N0, cu procesor
SKU: NX.JS1EX.003
Producator: Acer
Credit module tbi bank 3.4.1
223.69 Lei x 24 rate
Descriere
Laptop Acer Aspire 14 AI OLED A14-53M-76N0, 14 inch (35,56 cm), Acer CineCrystal™ WUXGA OLED display with 100% DCI-P3 color space coverage, 1920 x 1200, 16:10, Intel® Core™ Ultra 7 processor 256V, 2.2 GHz (up to 4.8 GHz max. performance clock rate), 12 MB Intel® Smart Cache, 4 Performance-cores + 4 Low-power Efficient-cores / 8 Threads, Intel® AI Boost (up to 47 TOPS), video Intel® Arc™ Graphics 140V, RAM 16 GB LPDDR5X (1 x 16 GB LPDDR5X (Onboard)), Onboard RAM (not replaceable or expandable), SSD 1TB PCIe Gen4 NVMe Solid-State-Drive (SSD) , no ODD, MicroSD Card reader, Two built-in stereo speakers, three built-in microphones, FHD Webcam, No LAN, WLAN Wi-FI 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be), Bluetooth 5.4, No Fingerprint reader, Porturi: 1x Thunderbolt™ 4 (via USB Type-C); 2x (Type-A Gen. 1 (1x with Power off USB charging)); 2 x (Type-C); 1x HDMI® 2.1; 1x via USB Type-C; 1x 3.5 mm speaker/headphone/line-out (supports headsets with integrated microphone), USB Type-C 65W power adapter (50% PCR-plastic), Baterie Li-Ion battery (3 cells / 65Wh), Up to 21.5 hours (based on MobileMark® 2025 test results), Backlit keyboard, Pure Silver, Greutate 1.24 kg, Dimensiuni 312.0 x 225.9 x 15.9 mm (W x D x H), No OS (Boot-up only)
SKU: NX.JS1EX.003 Categorie:
Specificații
Microsoft-OS
No
NB-HDD-Capacity
no-HDD
NB-Format
Regular
Video
Onboard
HDD-or-SSD
SSD
Culoare
Argintiu
Solid state drive
Da
NB-SSD-Capacity
1TB
RAM
16GB
Producator placa video
Intel
USB Type-C
Da
USB 3.2
HDMI
Jack Audio
Luminozitate
500 nt
Thunderbolt
Rezolutie
1920 x 1200
Touchscreen
Nu
Memorie RAM
16 GB
Conectivitate celulara
Fara
Conectivitate
Wi-Fi 7
Cititor amprente
Nu
Cititor Card
NB-CPU
ULTRA 7
NB-Screen-Size
14.x"
Resolution
WUXGA
Tip display
OLED
Tastatura iluminata
Producator procesor
Intel
Tip procesor
Intel Core Ultra 7
Numar Nuclee
8
Tip placă video
Integrată
Destinat pentru
Consumer
Diagonala display
14 – 14.9 inch
Capacitate stocare
1 TB
Copilot+ PC
N/A
Refresh rate
N/A
Greutate
1.24 kg
Model procesor
256V
Camera Web
FHD
Suport DirectX 12
Wireless
802.11be (2×2)
Thunderbolt 4
2 (via USB 4 Tip-C)
Unitate Optica
Nu are unitate optica integrata
Audio
HD AudioSistem Stereo
Boxe
2-way
Parola Bios
Cititor amprenta
Altele
TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere
Business
Format
WUXGA
Rezolutie display
1920 x 1200 pixeli
Placa Video
Serie video
Arc Graphics
Slot M.2
DisplayPort
2 (via USB 4 Tip-C)
Numar celule
3
Layout tastatura
English
Memorie maxima
Nr. sloturi
0
Capacitate SSD
Functii camera Web
1080p
Tastatura numerica:
Cache
12 MB Smart Cache
Numar Thread-uri
8
Alimentator
65 W via USB Tip-C
Kensington lock
USB 3.1
2
Cip AI integrat
Intel AI Boost
Iesire audio
1 x Combo
USB-C
2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort)
Parola HDD/SSD
Tehnologie Baterie
Li-Ion
Microfon integrat
Triple Array
Familie Procesor
Intel Core Ultra 7 din a doua serie
Nucleu
Lunar Lake
Procesor Grafic integrat
Intel Arc Graphics 140V
Tehnologie de fabricatie
3 nm
Putere maxima disipata
37 W
Model video
140V
Card Reader
Da, MicroSD
Tip SSD
PCIe Gen4 NVMe
Memorie Integrata
Frecventa turbo max
4.80 GHz
Tehnologie
OLED CineCrystal
Alte specificatii
100% DCI-P3
Putere
65 Wh
Autonomie de lucru
Pana la 21.5 ore
Dimensiuni
312.0 x 225.9 x 15.9 mm
Capacitate memorie RAM
BLUETOOTH
5.4
Sistem de operare
Fara sistem de operare
Frecventa Procesor:
4.8 GHz
NPU TOPS
47
Tip memorie RAM
LPDDR5X
Serie placa video
Arc
Tip memorie placa video:
Shared memory
Memorie Placa video:
Integrated
Model Placa Video Dedicata
Model placa video integrata
140V