Laptop Consumer Acer Aspire Go 16 AG16-71P-56Z3, cu procesor Intel
SKU: NX.JTHEX.006
Producator: Acer
Credit module tbi bank 3.4.1
126.29 Lei x 24 rate
Descriere
Laptop Acer Aspire Go 16 AG16-71P-56Z3, 16 inch (40.46 cm), Acer ComfyView™ WUXGA IPS 120Hz display with LED-Backlight (non-glare), 1920 x 1200, 16:10, Intel® Core™ 5 processor 120U, 1.4 GHz base clock (Up to 5.0 GHz max. performance clock rate), 12 MB Intel® Smart Cache, 2 Performance-cores + 8 Efficient-cores / 12 Threads, video Intel® Graphics, RAM 16 GB DDR5 RAM (2 x 8 GB DDR5 RAM), Up to 32 GB DDR5 RAM (2x 16 GB soDIMM), SSD 512 GB PCIe Gen4 NVMe Solid-State-Drive (SSD) , no ODD, No Card reader, Two built-in stereo speakers, dual built-in microphones, FHD Webcam, No LAN, WLAN Wi-Fi 6 (802.11 ax) with Intel® Connectivity Performance Suite, Bluetooth® 5.1, No Fingerprint reader, Porturi: 4x (2x Type-C Gen 2, 2x Type-A Gen 1); 1x HDMI® 2.1; Displayport via USB Type-C; No Ethernet (RJ-45); 1x 3.5 mm speaker/headphone/line-out (supports headsets with integrated microphone), USB Type-C 65W power adapter (50% PCR-plastic), Baterie Li-Ion Battery (53 Wh), Up to 6 hours (based on MobileMark® 2025 test results), Backlit keyboard, Pure Silver, Greutate 1.65 kg, Dimensiuni 357.4 x 253.9 x 17.9 mm (W x D x H), No OS (Boot-up only)
SKU: NX.JTHEX.006 Categorie:
NB-SSD-Capacity
512GB
NB-Screen-Size
16.x"
Refresh rate
120 Hz
Model procesor
120U
Greutate
1.65 kg
NB-CPU
Intel Core 5
Tip procesor
Intel Core 5
Diagonala display
16 – 16.9 inch
Model placa video
Intel UHD Integrated Graphics
Capacitate stocare
512 GB PCIe Gen4 NVMe Solid-State-Drive (SSD)
DisplayPort
2 (via USB Tip-C)
English
Rata Refresh
120 Hz
Numar Thread-uri
12
Putere maxima disipata
55 W
Alimentator
65 W via USB Tip-C
Numar Nuclee
10
Putere_
53 Whr
Familie Procesor
Intel Core 5 din prima serie
USB-C
2 x USB 3.2 Tip-C (Gen2) (DisplayPort)
Cache
12 MB Intel Smart Cach
Autonomie de lucru
Pana la 6 ore (MobileMark 2025 test results)
Dimensiuni
357.4 x 253.9 x 17.9 mm
Frecventa turbo max
5.00 GHz
Putere
53 Whr
Capacitate memorie RAM
Wireless
802.11 ax
Frecventa Procesor:
5.0 GHz