SKU: M3607HA-RP049
Producator: Asus
Credit module tbi bank 3.4.1
172.59 Lei x 24 rate
Descriere
Laptop ASUS Vivobook S16, M3607HA-RP049 , 16.0-inch, WUXGA (1920 x 1200) 16:10 aspect ratio, AMD Ryzen™ 5 220 Processor 3.2GHz (22MB Cache, up to 4.9GHz, 6 cores, 12 Threads), AMD Radeon™ Graphics, 1x DDR5 SO-DIMM slot, 1x M.2 2280 PCIe 4.0×4, DDR5 16GB, 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD, 144Hz refresh rate, 300nits, Anti-glare display, FHD camera with IR function to support Windows Hello ; With privacy shutter, Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OS version different.), I/O Ports:2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps),2x USB 3.2 Gen 1 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 5Gbps), 1x HDMI 2.1 TMDS, 1x 3.5mm Combo Audio Jack, Built-in speaker, Built-in array microphone, Backlit Chiclet Keyboard with Num-key, Dimension: 35.70 x 25.06 x 1.59 ~ 1.87 cm (14.06″ x 9.87″ x 0.63″ ~ 0.74″), Weight: 1.70 kg (3.75 lbs), US MIL-STD 810H military-grade standard, Non-touch screen, IR webcam with Windows Hello support, McAfee®, BIOS Booting User Password Protection, Microsoft Pluton security processor, Trusted Platform Module (Firmware TPM), Plastic, Cool Silver, No preinstalled OS
SKU: M3607HA-RP049 Categorie:
Specificații
Microsoft-OS
No
NB-Format
Regular
HDD-or-SSD
SSD
NB-SSD-Capacity
1TB
RAM
16GB
SSD capacity
1 TB
Card reader integrated
No
Combo headphone/mic port
Yes
AC adapter frequency
50 – 60 Hz
SSD form factor
M.2
NVMe
Yes
Password protection
Ethernet LAN
Total storage capacity
Internal memory
16 GB
Tip placă video
Integrată
Greutate
1.6 – 2.0 kg
HDMI
Da
Form factor
Clamshell
Front camera
Mobile network connection
Top Wi-Fi standard
Wi-Fi 6 (802.11ax)
Keyboard backlit
AC adapter input voltage
100 – 240 V
RGB colour space
NTSC
Colour gamut
45%
Internal memory type
DDR5-SDRAM
Storage media
SSD
Optical drive type
Number of SSDs installed
1
SSD interface
PCI Express 4.0
On-board graphics card
Discrete graphics card
Discrete graphics card model
Not available
Front camera resolution
1920 x 1080 pixels
Front camera HD type
Full HD
Infrared (IR) camera
Privacy camera
Privacy type
Privacy shutter
Antenna type
2×2
HDMI ports quantity
1
HDMI version
2.1
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode
Numeric keypad
Pointing device
Touchpad
AC adapter power
65 W
Trusted Platform Module (TPM)
Producator placa video
AMD
Native aspect ratio
16:10
Total SSDs capacity
Display surface
Gloss
Processor boost frequency
4.9 GHz
Maximum internal memory
32 GB
Processor cores
6
Height (rear)
1.79 cm
Maximum refresh rate
144 Hz
Processor family
AMD Ryzen™ 5
Processor manufacturer
AMD
On-board GPU manufacturer
Battery-Capacity
70 Wh
Windows Hello
Display brightness
300 cd/m²
Processor threads
16
Operating system installed
Memory form factor
On-board + SO-DIMM
On-board graphics card family
AMD Radeon Graphics
Cititor amprente
Nu
NB-CPU
AMD-RYZEN 5
Resolution
WUXGA
NB-Screen-Size
16.x"
Tip display
IPS
Memorie RAM
Conectivitate celulara
Fara
Tastatura iluminata
Da
USB 3.0
USB 3.1
Nu
USB 3.2
Jack Audio
Thunderbolt
Cititor Card
Camera Web
Full HD
Rezolutie
1920 x 1200
Luminozitate
300 nt
DisplayPort
Conectivitate
Wi-Fi 6
Sistem de operare
Fara OS
Producator procesor
Model placa video
AMD Radeon Graphics
Tip procesor
Refresh rate
144 Hz
USB 2.0 ports quantity
0
Face recognition
USB Power Delivery (USB PD)
Market positioning
Home
USB Type-C
Sustainability certificates
ENERGY STAR, EPEAT Silver
AC adapter output voltage
20 V
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity
Password protection type
BIOS, User
Processor cache type
L2 & L3
On-board graphics card model
AMD Radeon 740M
Panel type
IPS-Level
Destinat pentru
Consumer
AC adapter output current
3.25 A
Neural processor unit (NPU)
AMD Ryzen AI
Diagonala display
16.0 inches
NPU performance up to
16 TOPs
Total processor performance up to
39 TOPs
Introduction year
Height (front)
1.59 cm
Capacitate stocare
1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
Copilot+ PC
N/A
Processor model
220
Processor generation
AMD Ryzen 200 Series
L3 cache
16 MB
Processor frequency
12 GHz
L2 cache
6 MB
Model procesor
220
Built-in microphone
BLUETOOTH
Touchscreen
AC adapter included
Product colour
Silver
Battery technology
Lithium-Ion (Li-Ion)
Wi-Fi standards
Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth version
5.3
Memory slots
1x SO-DIMM
Weight
1.7 kg
Display resolution
1920 x 1200 pixels
USB Type-C charging port
Depth
250.6 mm
Number of battery cells
4
Housing material
Aluminium, Plastic
Compliance certificates
REACH
Colour name
Cool Silver
Product type
Laptop
Removable battery
Width
357 mm
HD type
WUXGA
Frecventa Procesor:
4.9 GHz