Laptop Consumer Lenovo IdeaPad Slim 5 14AGP11 Copilot+ PC, cu
De ce să alegi LEADtech.ro?
vezi detalii
Stoc furnizor. Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati
5.487,99 lei 6.226,99 lei
Stoc furnizor. Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati
Descriere
Laptop Lenovo IdeaPad Slim 5 14AGP11, 14″ 2.8K (2880×1800) OLED 500nits Glossy, 100% DCI-P3, 120Hz, DisplayHDR™ True Black 1000, AMD Ryzen™ AI 7 450 (8C / 16T, 2.0 / 5.1GHz, 8MB L2 / 16MB L3); Copilot+ PC; Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS, video Integrated AMD Radeon™ 860M Graphics, RAM 2x 16GB SODIMM DDR5-5600; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-5600 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, microSD Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™, FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, ToF Sensor, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On; 1x USB-A (USB 5Gbps); 2x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader, No Power Adapter, Baterie Integrated 60Wh, Backlit, English, Luna Grey, Greutate 1.37 kg, Dimensiuni 313.4 x 222 x 16.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
Specificații
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
|---|---|
| SSD capacity | 1 TB |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Fingerprint reader | No |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placă video | Integrată |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Luminozitate | 500 nt |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Processor cores | 8 |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Pointing device | Touchpad |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Producator placa video | AMD |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| Processor base power | 28 W |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Rezolutie | 2880 x 1800 |
| Display surface | Gloss |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor frequency | 2 GHz |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Battery-Capacity | 60 Wh |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| Windows Hello | Yes |
| Processor threads | 16 |
| Panel type | OLED |
| Operating system installed | No |
| Keyboard language | English |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Copilot key | Yes |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Sistem de operare | Fara OS |
| Producator procesor | AMD |
| Tip display | OLED |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| WWAN | Not installed |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| Destinat pentru | Consumer |
| Neural processor unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU performance up to | 50 TOPs |
| Diagonala display | 14 – 14.9 inch |
| Greutate | Sub 1.5 kg |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Total processor performance up to | 66 TOPs |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 860M |
| L3 cache | 16 MB |
| L2 cache | 8 MB |
| Built-in microphone | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Audio system | Dolby Audio |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| Display resolution | 2880 x 1800 pixels |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Weight | 1.37 kg |
| Product colour | Grey |
| Width | 313.4 mm |
| Depth | 222 mm |
| Height | 16.9 mm |
| AC adapter included | No |
| Compliance certificates | RoHS |
| Housing material | Aluminium |
| Product type | Laptop |
| Colour name | Luna Grey |
| HD type | 2.8K |
| Tip procesor | Ryzen AI 7 |
| Frecventa Procesor: | 5.1 GHz |
| Display back cover material | Aluminium |
| Model procesor | 450 |
| Processor model | 450 |
| Processor generation | AMD Ryzen AI 400 Series |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Radeon |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 860M |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Recenzii
Bazat pe 0 păreri
Numai utilizatorii logati pot publica review-uri.
Nu există recenzii încă.