Laptop Gaming ASUS TUF Gaming F16, cu procesor Intel Core
De ce să alegi LEADtech.ro?
vezi detalii
În stoc
7.297,99 lei 8.252,99 lei
În stoc
Descriere
Laptop Gaming ASUS TUF Gaming F16, Intel® Core™ i5-14450HX până la 4,8 GHz, 10 nuclee / 16 Threads + NVIDIA® GeForce RTX™ 5070 Laptop GPU 8GB GDDR7, 115W (100W+15W), ecran 16″ WUXGA (1920×1200) 16:10, IPS-level 165Hz, 300 nits, 1000:1, sRGB 100%, anti-glare, G-Sync, memorie 16GB DDR5-5600 SO-DIMM (2 sloturi, dual-channel, max 64GB), stocare SSD 512GB PCIe 4.0 NVMe (2×M.2), LAN 1Gbps, Wi-Fi 6E (2×2) + Bluetooth® 5.4, 1×Thunderbolt™ 4 (DP/G-SYNC), 1 ×USB-C 3.2 Gen2 (DP/PD), 3×USB-A 3.2 Gen2, HDMI 2.1 FRL, RJ45, jack audio 3,5 mm, cameră FHD 1080p IR (Windows Hello), microfoane cu AI noise-canceling, tastatură iluminată 1-zonă RGB cu Copilot key, Aura Sync, baterie 90Wh, adaptor 280W, 354×269×17,9–27,3 mm, 2,20 kg, MUX Switch + Advanced Optimus, Dolby Atmos, Hi-Res Audio, culoare Jaeger Gray, fără sistem de operare.
Specificații
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | Gri |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Gaming | Da |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| RAM | 16GB |
| NB-CPU | Intel-Core-i5 |
| HDMI | Da |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip display | IPS |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Conectivitate celulara | Fara |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Producator procesor | Intel |
| Refresh rate | 165 Hz |
| Thunderbolt | Da |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| Model procesor | 14450HX |
| USB Type-C | Da |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip procesor | Intel Core 5 |
| Tip placă video | Dedicată |
| Destinat pentru | Gaming |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5070 |
| Diagonala display | 16 – 16.9 inch |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Model placa video | RTX 5070 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator placa video | nVidia |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Serie video | GeForce |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm Enhanced SuperFin |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate Optica | Nu are unitate optica integrata |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica: | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Format | WUXGA |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Capacitate memorie RAM | 16 GB |
| Slot M.2 | Da |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmos |
| Layout tastatura | English |
| Numar Thread-uri | 16 |
| Microfon integrat | Da |
| Nucleu | Raptor Lake |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Tip SSD | M.2 PCIe |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Kensington lock | Da |
| Suport TPM | Da (Firmware TPM) |
| Tastatura iluminata | Da, RGB |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Numar Nuclee | 10 |
| Procesor Grafic integrat | Intel UHD Graphics |
| Numar celule | 4 |
| Rata Refresh | 165 Hz |
| Retea | 1 Gbps |
| USB 3.1 | 3 |
| Model video | RTX 5070 |
| Cip AI integrat | Nu |
| Intrare audio | 1 x Combo |
| Thunderbolt 4 | 1 (via USB-C) |
| Audio | High Definition (HD) AudioStereo |
| Alimentator | 280W |
| Cache | 20 MB Intel Smart Cache |
| Frecventa turbo max | 4.80 GHz |
| Putere | 90 WHrs |
| Tehnologie | LED backlight Anti-Glare IPS |
| Tehnologie Baterie | Li-Ion |
| Placa Video | nVidia |
| Wireless | 802.11 ax |
| Greutate | 2.2 Kg |
| Functii camera Web | IR Camera for Windows Hello |
| Sistem de operare | Fara sistem de operare |
| Familie Procesor | Intel Core i5 14th gen |
| Putere maxima disipata | 10 cores: 6 P-cores and 4 E-cores |
| Alte specificatii | MUX Switch + NVIDIA Advanced OptimussRGB Gamut: 100obe RGB Gamut: 75.35%NTSC Gamut: 72% |
| USB-C | 1x USB 4 Type C1x USB 3.2 Type C (Gen 2) |
| Camera Web | 1080P FHD |
| Frecventa Procesor: | 4.8 GHz |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5070 |
| Model placa video integrata | UHD Graphics |
| Producator | ASUS |
| Garantie | 24 |
Recenzii
Bazat pe 0 păreri
Numai utilizatorii logati pot publica review-uri.
Nu există recenzii încă.