Laptop Workstation Lenovo ThinkPad P16 Gen 3, cu procesor Intel
De ce să alegi LEADtech.ro?
vezi detalii
Doar 2 rămase în stoc
32.892,99 lei 36.344,99 lei
Doar 2 rămase în stoc
Descriere
Laptop Lenovo ThinkPad P16 Gen 3, 16″ WUXGA (1920×1200) IPS 500nits Anti-glare, 100% sRGB, 60Hz, Low Power, Eyesafe®, TÜV Low Blue Light, Intel Core™ Ultra 9 285HX, 24C (8P + 16E) / 24T, Max Turbo up to 5.5GHz, 36MB Intel® Smart Cache, video NVIDIA® RTX PRO 2000 Blackwell Generation 8GB GDDR7 Laptop GPU, RAM 2x 32GB SODIMM DDR5-5600 Non-ECC; Four DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Models with ECC memory: Up to 128GB (4x 32GB SODIMM DDR5-5600 ECC); Models with Non-ECC memory: Up to 192GB (4x 48GB SODIMM DDR5-5600 Non-ECC), SSD 2TB SSD M.2 2280 PCIe® 5.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0, no ODD, SD Express 8.0 Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos®, 5.0MP + IR with Privacy Shutter and Computer Vision Human Presence Detection on ISP, 1x 2.5GbE RJ-45, vPro®, WLAN Intel® Wi-Fi® 7 BE200, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, Rolling Wireless RW350R-GL, 5G Sub-6 GHz, with Embedded eSIM, Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button, Porturi: 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 2x Thunderbolt™ 5, with DisplayPort™ 2.1 and USB PD 3.1, 180W input / 15W output; 1x Thunderbolt™ 4, with DisplayPort™ 2.1 and USB PD 3.1, 180W input / 15W output; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (2.5GbE RJ-45); 1x SD Express 8.0 card reader; 1x Kensington Nano Security Slot™, 180W USB-C® GaN (3- pin), Baterie Integrated 99.9Wh, Backlit, English (EU), Black, Greutate 2.54 kg, Dimensiuni 362 x 252 x 15.8 / 20.9 (front / rear), 29.8 (maximum) mm; 14.25 x 9.92 x 0.62 / 0.82 (front / rear), 1.17 (maximum) inches, 3Y Premier TP WS WHB (CPN), CO2 Offset 0.5 ton (2nd Generation Carbon Offset Projects), Accesorii None, Windows® 11 Pro, Romanian / English
Specificații
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | Negru |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 2TB |
| RAM | 64GB |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Producator placa video | nVidia |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Cititor amprente | Da |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Conectivitate | Wi-Fi 7 |
| Cititor Card | Da |
| Conectivitate celulara | 5G |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Tastatura iluminata | Da |
| Producator procesor | Intel |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Tip procesor | Intel Core Ultra 9 |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placă video | Dedicată |
| Destinat pentru | Workstation |
| Diagonala display | 16 – 16.9 inch |
| Numar Nuclee | 24 |
| Capacitate stocare | 2 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Model procesor | 285HX |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Cache | 36 MB Intel Smart Cache |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Capacitate memorie RAM | 64 GB |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica: | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Slot M.2 | Da |
| Layout tastatura | English |
| Grafica | Da |
| Frecventa turbo max | 5.50 GHz |
| Numar Thread-uri | 24 |
| Putere boxe | 2 x 2W |
| Kensington lock | Da |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Caracteristici Carcasa | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Tehnologii Audio | Dolby Audio |
| Microfon integrat | 2x, Array |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Audio | High Definition (HD) Audio |
| Suport TPM | TPM 2.0 |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| Putere maxima disipata | 160 W |
| Retea | 2.5 Gbps |
| Memorie maxima | 192 GB |
| Nr. sloturi | 4 |
| Tip SSD | M.2 2280 PCIe 5.0×4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Intrare audio | 1 x Combo |
| Unitate Optica | Fara Unitate Optica |
| Boxe | Dual-speaker array |
| Camera Web | 5.0 MP |
| Cititor amprenta | Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button |
| Serie video | GeForce RTX |
| Versiune OS | 64 bit – Romanian / English |
| Greutate | 2.54 kg |
| Capacitate SSD | 2TB |
| USB 3.1 | 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2) |
| Functii camera Web | IR with Privacy Shutter and Computer Vision Human Presence Detection on ISP |
| Alimentator | 180W USB-C GaN (3-pin) |
| Dimensiuni | 362 x 252 x 15.8 / 20.9 (front / rear), 29.8 (maximum) mm |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 99.9 Wh |
| Tehnologie | LED backlight Anti-Glare IPS |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Placa Video | nVidia |
| Format | WUXGA |
| Luminozitate | 500 nits |
| Frecventa Procesor: | 5.5 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX PRO 2000 |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| USB-C | 3 |
| DisplayPort | 3 (via USB-C) |
| Software inclus | Lenovo AI Now + Intel Connectivity Performance Suite |
| Alte specificatii | Low Power, Eyesafe, TÜV Low Blue Light |
| Model video | 2000 Blackwell |
| Card Reader | SD Express 8.0 Card Reader |
| Thunderbolt 4 | 1x Thunderbolt 4, with DisplayPort 2.1 and USB PD 3.1, 180W input / 15W output |
| Thunderbolt 5 | 2x Thunderbolt 5, with DisplayPort 2.1 and USB PD 3.1, 180W input / 15W output |
| NPU TOPS | 13 |
| Producator | LENOVO |
| Garantie | 36 |
Recenzii
Bazat pe 0 păreri
Numai utilizatorii logati pot publica review-uri.
Nu există recenzii încă.