Monitor LG 21.5" 22U401A-B.AEUQ, Diagonal (inch): 21.5, Diagonal (cm): 54,
Descriere
Monitor LG 21.5″ 22U401A-B.AEUQ, Diagonal (inch): 21.5, Diagonal (cm): 54, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 100Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 3000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: sRGB, Color Gamut Coverage: 0.99, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, D-SUB: Yes, HDMI: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Specificații
| MNT-Resolution | UHD 4K |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| MNT-Color | White |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Market positioning | Consumer |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Panel type | VA |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Power adapter included | Yes |
| AC adapter output voltage | 19 V |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Rezolutie monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| G-Sync | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| DisplayPort | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Tip panel | VA |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Power supply type | External |
| Portabil | Da |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| HDR | Da |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Diagonala monitor | 21 – 22 inch |
| Motion blur reduction | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Flicker-free technology | Yes |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 13 kWh |
| Pixel Pitch | 0.2493 x 0.241 mm |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Smart modes | Energy saving |
| Depth (without stand) | 50.7 mm |
| Depth (with stand) | 200.8 mm |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 16 kWh |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Input current | 1.3 A |
| Screen-Tech | IPS-LEDs |
| Destinat pentru | Consumer |
| DVI | No |
| HDMI | Yes |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Cables included | AC, HDMI |
| Display diagonal (metric) | 54 cm |
| Display diagonal | 54.6 cm (21.5) |
| Package type | Box |
| Package weight | 3.3 kg |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Package depth | 138 mm |
| Height adjustment | No |
| Brand specific technologies | Black Stabilizer, Crosshair |
| Package height | 350 mm |
| Package width | 556 mm |
| Width (with stand) | 492.5 mm |
| Height (with stand) | 378.4 mm |
| Weight (with stand) | 2.3 kg |
| Width (without stand) | 492.5 mm |
| Height (without stand) | 284.6 mm |