Monitor LG 27" 27G850A-B.AEU, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68.47,
SKU: 27G850A-B.AEU
Producator: Lg
Credit module tbi bank 3.4.1
128.49 Lei x 24 rate
Descriere
Monitor LG 27″ 27G850A-B.AEU, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68.47, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 3840×2160, Refresh Rate: 240Hz, Response time GtG: 1ms, Brightness (max): 450 cd/m², Contrast (static) : 2000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: DCI-P3, Color Gamut Coverage: 99%, Colours: 1.07B, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -8/-15, HAS: 110mm, Pivot: 90°, Swivel: -30/30, D-SUB: 0, HDMI: x2, DisplayPort: x1, USB Hub: 1 up USB 3.2 Gen1, 2 down USB 3.2 Gen1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: 27G850A-B.AEU Categorie:
Specificații
MNT-Screen-Size
27.x"
Pivot
Yes
LFD-Resolution
QHD
Native aspect ratio
16:9
Built-in USB hub
Yes
LED backlight
HDMI version
2.1
High Dynamic Range (HDR) supported
Colour gamut
99%
Market positioning
Gaming
Maximum refresh rate
240 Hz
Headphone out
Swivel angle range
-30 – 30°
Rata de aspect
16:9
Portabil
Nu
Thunderbolt
Nu
DisplayPort
Da
AMD FreeSync
Energy efficiency class (SDR)
F
Power supply type
External
Rezolutie monitor
3840 x 2160
HDR
Da
Display number of colours
1.07 billion colours
USB hub version
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB upstream port type
USB Type-B
Number of upstream ports
1
USB Type-A downstream ports quantity
2
Colour gamut standard
DCI-P3
Tip panel
IPS
Ecran Curbat:
Webcam
Boxe integrate
Montare VESA
FreeSync
Diagonala monitor
27"
USB Type-C
Culoare monitor
Negru
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
26 kWh
Refresh rate
201 – 300 Hz
High Dynamic Range (HDR) technology
DisplayHDR 600, High Dynamic Range 10 (HDR10)
AMD FreeSync type
FreeSync Premium Pro
FPS counter
Screen shape
Flat
Flicker-free technology
Stand included
Pivot angle
0 – 90°
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
G-Sync
NVIDIA G-SYNC
NVIDIA G-SYNC type
G-SYNC Compatible
Width (with stand)
614.7 mm
Width (without stand)
614.7 mm
Pixel Pitch
0.1554 x 0.1554 mm
Feet colour
Black
Display brightness (typical)
450 cd/m²
Contrast ratio (typical)
2000:1
Weight (without stand)
5.2 kg
Panel type
Nano IPS
Smart modes
Energy saving
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
58 kWh
Timp de răspuns monitor
1ms
DisplayPort version
2.1
Weight (with stand)
9.4 kg
HDMI ports quantity
2
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Tilt adjustment
Energy efficiency scale
A to G
Height (without stand)
365.4 mm
Height (with stand)
581.8 mm
Built-in camera
No
DisplayPorts quantity
1
Energy efficiency class (HDR)
G
Power consumption (off)
0.3 W
Screen-Tech
IPS-LEDs
Response time
1ms GTG
Adjustable height (max)
11 cm
Destinat pentru
Gaming
DVI
No
HDMI
Luminozitate maximă
450 cd/m²
Tilt angle range
-8 – 15°
Depth (with stand)
249.1 mm
HD type
4K Ultra HD
Headphone outputs
Product colour
Black
Touchscreen
Built-in speaker(s)
Display diagonal
68.6 cm (27)
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display resolution
3840 x 2160 pixels
Package type
Box
Country of origin
China
Wall mountable
Power consumption (standby)
0.5 W
Height adjustment
Swivelling
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Power consumption (typical)
26 W
Package depth
439 mm
Brand specific technologies
Black Stabilizer, Crosshair
Display diagonal (metric)
68.47 cm
Cables included
DisplayPort, HDMI, USB
Package height
184 mm
Package weight
12.3 kg
Package width
838 mm
Factory-calibrated
Depth (without stand)
68.1 mm