Monitor LG 49" 49U950A-W.AEU, Curvature: 3800R, Diagonal (inch): 49, Diagonal
SKU: 49U950A-W.AEU
Producator: Lg
Credit module tbi bank 3.4.1
292.93 Lei x 24 rate
Descriere
Monitor LG 49″ 49U950A-W.AEU, Curvature: 3800R, Diagonal (inch): 49, Diagonal (cm): 124, Aspect ratio: 32:09, Panel: IPS, Resolution: 5120×1440, Refresh Rate: 144Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 400 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: DCI-P3, Color Gamut Coverage: 98%, Colours: 16.7M, Speakers: 10Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: Yes, HAS: Yes, Swivel: Yes, D-SUB: 0, DVI: Yes, HDMI: x2, DisplayPort: x1, USB-C: x1, USB-C Power Delivery: 90W, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: 49U950A-W.AEU Categorie:
Specificații
HDMI
Yes
Wi-Fi
No
Plug and Play
Yes
Ethernet LAN
No
Built-in USB hub
LED backlight
HDMI version
2.1
High Dynamic Range (HDR) supported
Contrast ratio (typical)
1000:1
Maximum refresh rate
144 Hz
Number of speakers
2
Low Blue Light technology
Display technology
LED
Headphone out
RMS rated power
20 W
Power adapter included
DVI port
Tip panel
IPS
Touchscreen
Nu
Webcam
Nu
Montare VESA
Da
Portabil
FreeSync
Da
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
HDCP
Refresh rate
100 – 144 Hz
Timp de răspuns monitor
4 – 5 ms
Luminozitate maximă
350 – 499 cd/m2
Boxe integrate
DisplayPort
AMD FreeSync
On Screen Display (OSD)
Response time
5 ms
Power supply type
Internal
Diagonala monitor
Peste 41 inch
HDR
USB Type-C
Display brightness (typical)
400 cd/m²
Number of USB Type-C upstream ports quantity
Built-in KVM switch
Energy efficiency class (SDR)
G
Number of upstream ports
1
USB Type-A downstream ports quantity
2
HDCP version
2.2
Ecran Curbat:
Colour gamut standard
DCI-P3
Game mode
Pixel density
109 ppi
Colour gamut
98%
AMD FreeSync type
FreeSync Premium Pro
FPS counter
Response time (fast)
5 ms
Flicker-free technology
Market positioning
Office
Stand included
G-Sync
NVIDIA G-SYNC
NVIDIA G-SYNC type
G-SYNC Compatible
Rezolutie monitor
5120 x 1440
Rata de aspect
32:9
Native aspect ratio
32:9
USB hub version
2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
45 kWh
Weight (with stand)
17.3 kg
Refurbished
Stylus included
Sun hood included
Panel type
Nano IPS
DCI-P3 coverage
98%
Smart modes
Energy saving
Height (without stand)
365.7 mm
DisplayPort out version
1.4
Screen curvature rating
3800R
Pixel Pitch
0.234 x 0.234 mm
Depth (with stand)
260 mm
Remote control batteries included
Installation CD
Width (with stand)
1215.1 mm
Width (without stand)
1215.1 mm
Display number of colours
16.7 million colours
HDMI ports quantity
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Tilt adjustment
DisplayPorts quantity
1
Energy efficiency class (HDR)
G
Screen shape
Curved
VESA Adaptive Sync support
High Dynamic Range (HDR) technology
DisplayHDR 400, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10)
Destinat pentru
Commercial
Colour depth
24 bit
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
109 kWh
Swivel arm
Backlight type
Edge-Lit
Built-in speaker(s)
Quick start guide
Product colour
Black, White
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Remote control included
Manual
BLUETOOTH
Wall mountable
Power consumption (standby)
0.5 W
Height adjustment
Swivelling
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Package depth
490 mm
Brand specific technologies
Black Stabilizer, Crosshair
Display diagonal
124.5 cm (49)
Display resolution
5120 x 1440 pixels
HD type
Dual QHD
Display diagonal (metric)
124 cm
Compliance certificates
TÜV mark
Country of origin
South Korea
Cables included
DisplayPort, HDMI, USB Type-C
Package weight
22 kg
Power consumption (typical)
109 W
Height (with stand)
598.2 mm
Depth (without stand)
114.2 mm
Weight (without stand)
12.6 kg
Package width
1330 mm
Package height
298 mm
Number of downstream ports
Game features
Ultrawide GameView
Power consumption (max)
103 W