Monitor Philips 23.8" 241V8AW/00, Diagonal (inch): 23.8, Diagonal (cm): 60.5,
Descriere
Monitor Philips 23.8″ 241V8AW/00, Diagonal (inch): 23.8, Diagonal (cm): 60.5, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 75Hz, Response time GtG: 4ms, Brightness (max): 250 cd/㎡, Contrast (static) : 1000:1, Contrast (dynamic): Mega Infinity DCR, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: NTSC, Colours: 16.7M, Speakers: 2Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/20, D-SUB: x1, HDMI: x1, AUX: Audio-in, Headphone out
Specificații
| MNT-Resolution | FHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 23.x" |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| MNT-Color | White |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Plug and Play | Yes |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Number of speakers | 2 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LCD |
| Audio output | Yes |
| Width (without stand) | 540 mm |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Diagonala monitor | 23 – 25 inch |
| Rezolutie monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| DisplayPort | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Maximum refresh rate | 75 Hz |
| Viewable size, horizontal | 52.7 cm |
| Viewable size, vertical | 29.6 cm |
| Market positioning | Home |
| HDCP | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 18 kWh |
| Width (with stand) | 540 mm |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| Backlight type | W-LED |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Infinity DCR |
| DDC/CI | Yes |
| Haze rate | 25% |
| Surface hardness | 3H |
| Display sRGB | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Operating altitude | 0 – 3658 m |
| Exterior finish type | Textured |
| Recyclable packaging material | 100% |
| EasyRead mode | Yes |
| LowBlue mode | Yes |
| FreeSync | Nu |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Power supply type | Internal |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Picture enhancement | SmartImage |
| Depth (with stand) | 220 mm |
| Vertical scan range | 48 – 75 Hz |
| Montare VESA | Nu |
| Component video sync | Separate sync, Sync-on-green (SOG) |
| PC Audio in | Yes |
| Pixel Pitch | 0.275 x 0.275 mm |
| Horizontal scan range | 30 – 85 kHz |
| HDCP version | 1.4 |
| Mean time between failures (MTBF) | 30000 h |
| Screen shape | Flat |
| Pixel density | 93 ppi |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Sync-on-green (SOG) | Yes |
| Depth (without stand) | 51 mm |
| Culoare monitor | Alb |
| Non-operating altitude | 3658 – 12192 m |
| Response time | 4 ms |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Height (without stand) | 322 mm |
| Number of OSD languages | 20 |
| Height (with stand) | 416 mm |
| RMS rated power | 4 W |
| Tip panel | N/A |
| Weight (without stand) | 2.49 kg |
| Regulatory Approvals | CB; CE Mark; EAC; FCC; ICES-003; TUV Ergo; TUV/GS |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AMD FreeSync | No |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| Screen-Tech | VA-LEDs |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | Consumer |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Product colour | White |
| Display diagonal | 60.5 cm (23.8) |
| Display diagonal (metric) | 60.5 cm |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Cables included | AC, HDMI |
| Sustainability compliance | Yes |
| Manual | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Package depth | 121 mm |
| LED indicators | Operation, Stand-by |
| Height adjustment | No |
| Package height | 41.5 mm |
| Package weight | 4.22 kg |
| Power consumption (typical) | 21.64 W |
| Package width | 608 mm |