Monitor Philips 27" 27B2U3601/00, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68,
SKU: 27B2U3601/00
Producator: Philips
Credit module tbi bank 3.4.1
274.00 Lei x 4 rate
Descriere
Monitor Philips 27″ 27B2U3601/00, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 120Hz, Response time GtG: 4ms, Brightness (max): 350 cd/m², Contrast (static) : 1500:1, Contrast (dynamic): 50M:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: NTSC, Color Gamut Coverage: 1.14, Colours: 16.7M, Speakers: 2Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+30, HAS: 150mm, Pivot: +/-90°, Swivel: -180/+180, D-SUB: 0, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C (Amonte), 4x USB Type-A (Aval), USB-C: x1, USB-C Power Delivery: 90W, RJ-45: Yes, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: 27B2U3601/00 Categorie:
Specificații
MNT-Resolution
UHD
MNT-Screen-Size
27.x"
Pivot
Yes
Screen-Format
16:9
Tech-3D
No
MNT-Color
Black
Native aspect ratio
16:9
Built-in USB hub
Yes
LED backlight
Panel type
IPS
Ethernet LAN
HDMI ports quantity
1
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode
Cable lock slot
HDMI version
2.0
Maximum refresh rate
120 Hz
Number of speakers
2
Cable lock slot type
Kensington
Low Blue Light technology
Display technology
LCD
Display brightness (typical)
350 cd/m²
Pivot angle
-90 – 90°
USB Power Delivery (USB PD)
Audio output
Non-operating altitude
0 – 12192 m
Tip panel
IPS
Rata de aspect
Ecran Curbat:
Nu
Webcam
Nu
Montare VESA
Da
Portabil
G-Sync
HDR
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
Diagonala monitor
26 – 29 inch
Refresh rate
100 – 144 Hz
Timp de răspuns monitor
4 – 5 ms
Luminozitate maximă
350 – 499 cd/m2
Boxe integrate
Da
DisplayPort
Backlight type
W-LED
Haze rate
25%
On Screen Display (OSD)
Operating altitude
0 – 3658 m
FreeSync
Energy efficiency class (HDR)
Not available
Power supply type
Internal
USB Type-C
Contrast ratio (dynamic)
Number of USB Type-C upstream ports quantity
USB Power Delivery up to
90 W
Rezolutie monitor
2560 x 1440
USB hub version
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Component video sync
Separate sync, Sync-on-green (SOG)
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
16 kWh
Depth (without stand)
46 mm
Pixel density
109 ppi
Viewable size, horizontal
59.7 cm
USB Type-A downstream ports quantity
4
Screen shape
Flat
Contrast ratio (typical)
1500:1
Flicker-free technology
Market positioning
Office
Energy efficiency class (SDR)
D
Stand included
Swivel angle range
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
sRGB coverage (typical)
125%
Response time
4 ms
Pixel Pitch
0.2331 x 0.2331 mm
Feet colour
Black
NTSC coverage (typical)
114%
Tilt angle range
-5 – 30°
Digital vertical frequency
48 – 120 Hz
Width (with stand)
615 mm
Width (without stand)
615 mm
Weight (with stand)
6.44 kg
DisplayPort out version
1.4
Sustainability certificates
ENERGY STAR, EPEAT, TCO
Weight (without stand)
4.77 kg
RMS rated power
4 W
Digital horizontal frequency
30 – 230 kHz
Display number of colours
16.7 million colours
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Tilt adjustment
Energy efficiency scale
A to G
Height (without stand)
361 mm
NVIDIA G-SYNC
No
Built-in camera
DisplayPorts quantity
1
AMD FreeSync
Viewable size, vertical
33.6 cm
VESA Adaptive Sync support
Height (with stand)
539 mm
Screen-Tech
IPS-LEDs
Adjustable height (max)
15 cm
Plug and Play
Destinat pentru
Consumer
Export Control Classification Number (ECCN)
EAR99
DVI
HDMI
Built-in speaker(s)
Product colour
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Touchscreen
Display diagonal
68.6 cm (27)
Operating relative humidity (H-H)
20 – 80%
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Storage temperature (T-T)
-20 – 60 °C
Display diagonal (metric)
68.5 cm
Display resolution
2560 x 1440 pixels
Height adjustment
Swivelling
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
Doesn't contain
PVC/BFR
LED indicators
Operation, Stand-by
Package width
730 mm
Package height
445 mm
Package depth
139 mm
Power consumption (standby)
0.35 W
Cables included
DisplayPort, HDMI, Power, USB Type-C to USB Type-C
Depth (with stand)
146 mm
Power consumption (typical)
23.43 W
Power consumption (PowerSave)
13.8 W