Monitor Philips 27" 27E1N1100A/00, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69,
SKU: 27E1N1100A/00
Producator: Philips
Credit module tbi bank 3.4.1
101.94 Lei x 4 rate
Descriere
Monitor Philips 27″ 27E1N1100A/00, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 100Hz, Response time GtG: 4ms, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 250 cd/㎡, Contrast (static) : 1300:1, Contrast (dynamic): Mega Infinity DCR, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: sRGB, Speakers: 2Wx2, VESA Wallmount: 100×100, D-SUB: x1, HDMI: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: 27E1N1100A/00 Categorie:
Specificații
MNT-Resolution
FHD
MNT-Screen-Size
24.x"
Screen-Format
16:9
Tech-3D
No
MNT-Color
Black
Native aspect ratio
16:9
Plug and Play
Yes
LED backlight
Yes
Panel type
IPS
Anti-glare screen
HDMI ports quantity
1
Cable lock slot
Contrast ratio (typical)
1300:1
HDMI version
1.4
Number of speakers
2
Cable lock slot type
Kensington
Low Blue Light technology
Display technology
LCD
Audio output
VGA (D-Sub) ports quantity
1
Tip panel
IPS
Rezolutie monitor
1920 x 1080
Rata de aspect
Ecran Curbat:
Nu
Luminozitate maximă
250 – 349 cd/m2
Webcam
Nu
Montare VESA
Da
Portabil
G-Sync
FreeSync
Da
HDR
USB Type-C
DisplayPort
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
Market positioning
Home
HDCP
Diagonala monitor
26 – 29 inch
Refresh rate
100 – 144 Hz
Timp de răspuns monitor
4 – 5 ms
Boxe integrate
Backlight type
W-LED
Dynamic contrast ratio marketing name
Mega Infinity DCR
Response time (fast)
1 ms
DDC/CI
Haze rate
25%
Surface hardness
3H
Display sRGB
AMD FreeSync
Component video sync
Separate sync
On Screen Display (OSD)
Number of OSD languages
21
Operating altitude
0 – 3658 m
Recyclable packaging material
100%
EasyRead mode
LowBlue mode
Mean time between failures (MTBF)
50000 h
Picture enhancement
SmartImage Game
Energy efficiency class (HDR)
Not available
Power supply type
Internal
Vertical scan range
48 – 60 Hz
Heavy metals free
Hg (mercury)
AMD FreeSync type
FreeSync
Horizontal scan range
30 – 85 kHz
Digital vertical frequency
48 – 100 Hz
HDCP version
1.4
Depth (without stand)
46 mm
Height (with stand)
457 mm
Screen shape
Flat
Maximum refresh rate
100 Hz
Flicker-free technology
Energy efficiency class (SDR)
D
Stand included
Pixel density
81.59 ppi
Non-operating altitude
3658 – 12192 m
Response time
4 ms
Colour gamut standard
sRGB
Depth (with stand)
211 mm
Weight (with stand)
4 kg
RMS rated power
4 W
Audio input
Width (with stand)
617 mm
Width (without stand)
617 mm
Height (without stand)
357 mm
Compatible operating systems
Mac OS X Windows 11 / 10
Display number of colours
16.7 million colours
Display brightness (typical)
250 cd/m²
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Digital horizontal frequency
30 – 115 kHz
Weight (without stand)
3.58 kg
NVIDIA G-SYNC
No
Built-in camera
Built-in USB hub
Power consumption (off)
0.3 W
Pixel Pitch
0.3114 x 0.3114 mm
Viewable size, horizontal
59.8 cm
Viewable size, vertical
33.6 cm
Tilt angle range
-5 – 20°
Screen-Tech
IPS-LEDs
HDMI
DVI
Destinat pentru
Consumer
Built-in speaker(s)
Product colour
Black
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Touchscreen
Display resolution
1920 x 1080 pixels
Display diagonal
68.6 cm (27)
Operating relative humidity (H-H)
20 – 80%
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display diagonal (metric)
68.6 cm
Storage temperature (T-T)
-20 – 60 °C
Cables included
AC, HDMI
Sustainability compliance
Manual
Package depth
141 mm
Power consumption (standby)
0.5 W
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
Doesn't contain
Mercury, PVC/BFR
Package height
455 mm
LED indicators
Operation, Stand-by
Package width
690 mm
Power consumption (typical)
18.8 W