Monitor Philips 27" 27E2N1100L/00, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69,
SKU: 27E2N1100L/00
Producator: Philips
Credit module tbi bank 3.4.1
110.02 Lei x 4 rate
Descriere
Monitor Philips 27″ 27E2N1100L/00, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 100Hz, Response time GtG: 4ms, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 4000:1, Contrast (dynamic): Mega Infinity DCR, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type:  sRGB, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, D-SUB: 0, HDMI: x1, DisplayPort: 0
SKU: 27E2N1100L/00 Categorie:
Specificații
MNT-Resolution
FHD
MNT-Screen-Size
24.x"
Screen-Format
16:9
Tech-3D
No
MNT-Color
Black
Native aspect ratio
16:9
Plug and Play
Yes
LED backlight
Yes
Anti-glare screen
HDMI ports quantity
1
Cable lock slot
HDMI version
1.4
Cable lock slot type
Kensington
Low Blue Light technology
Display technology
LCD
Panel type
VA
Width (with stand)
614 mm
Depth (with stand)
200 mm
Non-operating altitude
0 – 12192 m
VGA (D-Sub) ports quantity
1
Rezolutie monitor
1920 x 1080
Rata de aspect
Ecran Curbat:
Nu
Luminozitate maximă
250 – 349 cd/m2
Webcam
Nu
Boxe integrate
Montare VESA
Da
Portabil
G-Sync
HDR
USB Type-C
DisplayPort
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
Market positioning
Home
HDCP
Diagonala monitor
26 – 29 inch
Tip panel
VA
Refresh rate
100 – 144 Hz
Timp de răspuns monitor
4 – 5 ms
Backlight type
W-LED
Dynamic contrast ratio marketing name
Mega Infinity DCR
DDC/CI
Haze rate
25%
Surface hardness
3H
Display sRGB
On Screen Display (OSD)
Number of OSD languages
21
Power supply type
External
Operating altitude
0 – 3658 m
Exterior finish type
Textured
Recyclable packaging material
100%
EasyRead mode
LowBlue mode
Mean time between failures (MTBF)
50000 h
FreeSync
Energy efficiency class (HDR)
Not available
Contrast ratio (typical)
4000:1
Vertical scan range
48 – 60 Hz
Heavy metals free
Hg (mercury)
Picture enhancement
SmartImage
Component video sync
Separate sync, Sync-on-green (SOG)
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
16 kWh
Digital vertical frequency
48 – 100 Hz
HDCP version
1.4
Height (without stand)
363 mm
Horizontal scan range
30 – 115 kHz
Height (with stand)
457 mm
Width (without stand)
614 mm
Screen shape
Flat
Maximum refresh rate
100 Hz
Flicker-free technology
Energy efficiency class (SDR)
D
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
Pixel density
81.59 ppi
Response time (MPRT)
1 ms
Response time
4 ms
Colour gamut standard
sRGB
Adaptive synchronisation
Display number of colours
16.7 million colours
Display brightness (typical)
250 cd/m²
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Tilt adjustment
Digital horizontal frequency
30 – 115 kHz
NVIDIA G-SYNC
No
Built-in camera
Built-in USB hub
Power consumption (off)
0.3 W
AMD FreeSync
Pixel Pitch
0.3114 x 0.3114 mm
Viewable size, horizontal
59.8 cm
Viewable size, vertical
33.6 cm
VESA Adaptive Sync support
Tilt angle range
-5 – 20°
Screen-Tech
IPS-LEDs
Destinat pentru
Consumer
DVI
HDMI
Weight (with stand)
3.05 kg
Depth (without stand)
32 mm
Weight (without stand)
2.69 kg
Regulatory Approvals
CE Mark, CB, ETL, CEC, CEL, CCC, CECP, UKCA, EMF, FCC, ICES-003
Product colour
Black
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Touchscreen
Built-in speaker(s)
Display resolution
1920 x 1080 pixels
Display diagonal
68.6 cm (27)
Operating relative humidity (H-H)
20 – 80%
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display diagonal (metric)
68.6 cm
Storage temperature (T-T)
-20 – 60 °C
Cables included
HDMI, Power
Compliance certificates
RoHS
Package height
420 mm
Power consumption (standby)
0.5 W
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
Package depth
126 mm
LED indicators
Operation, Stand-by
Height adjustment
Package width
690 mm
Doesn't contain
Mercury
Power consumption (typical)
17.6 W