Monitor Philips 27" 27E2N1110/00, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68,
SKU: 27E2N1110/00
Producator: Philips
Credit module tbi bank 3.4.1
107.33 Lei x 4 rate
Descriere
Monitor Philips 27″ 27E2N1110/00, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 120Hz, Response time GtG: 4ms, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 1500:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: DCI P3, Color Gamut Coverage: 79%, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, D-SUB: 1, HDMI: x1, DisplayPort: 0
SKU: 27E2N1110/00 Categorie:
Anti-glare screen
HDMI ports quantity
Maximum refresh rate
120 Hz
HDMI version
1.4
Sustainability certificates
ENERGY STAR
Display technology
LCD
Depth (with stand)
200 mm
Non-operating altitude
0 – 12192 m
VGA (D-Sub) ports quantity
Rezolutie monitor
1920 x 1080
Market positioning
Home
HDCP
Diagonala monitor
26 – 29 inch
Refresh rate
100 – 144 Hz
Haze rate
25%
Surface hardness
3H
Display sRGB
Component video sync
Separate sync
Power supply type
External
Operating altitude
0 – 3658 m
Exterior finish type
Textured
Recyclable packaging material
100%
EasyRead mode
LowBlue mode
Mean time between failures (MTBF)
50000 h
FreeSync
Energy efficiency class (HDR)
Not available
Vertical scan range
48 – 60 Hz
Picture enhancement
SmartImage
Weight (with stand)
3.5 kg
Horizontal scan range
30 – 85 kHz
Digital vertical frequency
48 – 100 Hz
Contrast ratio (typical)
1500:1
Flicker-free technology
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
Pixel density
81.59 ppi
Response time (MPRT)
1 ms
Display brightness (typical)
300 cd/m²
Width (with stand)
617 mm
Width (without stand)
617 mm
Height (without stand)
358 mm
Adaptive synchronisation
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Tilt adjustment
Energy efficiency class (SDR)
E
Energy efficiency scale
A to G
Digital horizontal frequency
30 – 115 kHz
Weight (without stand)
3.13 kg
NVIDIA G-SYNC
No
Built-in camera
Built-in USB hub
Power consumption (off)
0.3 W
AMD FreeSync
Pixel Pitch
0.3114 x 0.3114 mm
Viewable size, horizontal
59.8 cm
Viewable size, vertical
33.6 cm
VESA Adaptive Sync support
Tilt angle range
-5 – 20°
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
21 kWh
Height (with stand)
451 mm
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Touchscreen
Built-in speaker(s)
Display resolution
1920 x 1080 pixels
Operating relative humidity (H-H)
20 – 80%
Storage temperature (T-T)
-20 – 60 °C
Compliance certificates
RoHS
Power consumption (standby)
0.5 W
AC input voltage
100 – 240 V
Operation, Stand-by
Height adjustment
Package width
690 mm
Package depth
124 mm
Doesn't contain
Mercury
Power consumption (typical)
15.6 W
Package weight
6.04 kg
Package height
447 mm
sRGB coverage (typical)
104.02%
NTSC coverage (typical)
91.27%
Adobe RGB coverage
89.71%
DCI-P3 coverage
79.86%
Depth (without stand)
33 mm