Monitor Philips 40" 40B1U5601H/00, Diagonal (inch): 40, Diagonal (cm): 101.6,
SKU: 40B1U5601H/00
Producator: Philips
Credit module tbi bank 3.4.1
163.28 Lei x 24 rate
Descriere
Monitor Philips 40″ 40B1U5601H/00, Diagonal (inch): 40, Diagonal (cm): 101.6, Aspect ratio: 21:9, Panel: IPS, Resolution: 3440×1440, Refresh Rate: 120Hz, Response time GtG: 4ms, Brightness (max): 300 cd/m², Contrast (static) : 1200:1, Contrast (dynamic): 50M:1, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: NTSC, Color Gamut Coverage: 102%, Colours: 16.7M, Speakers: 5Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Webcam: Yes, Tilt: -5º / 30º, HAS: 150mm, Swivel: 180°, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: x4 USB A 3.2, USB-C: x2 (Dp Alt Mode/Upstream), USB-C Power Delivery: 100W, RJ-45: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT/IN combo
SKU: 40B1U5601H/00 Categorie:
Specificații
Plug and Play
Yes
Built-in USB hub
Yes
DisplayPort version
1.4
Market positioning
Business
Panel type
IPS
Anti-glare screen
Ethernet LAN
Ethernet LAN data rates
10,100,1000 Mbit/s
HDMI ports quantity
1
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode
Fast charging
Cable lock slot
High Dynamic Range (HDR) supported
HDMI version
2.0
Sustainability certificates
ENERGY STAR
Number of speakers
2
Contrast ratio (typical)
1200:1
Cable lock slot type
Kensington
Low Blue Light technology
Display technology
LCD
USB Type-C downstream ports quantity
1
USB Power Delivery (USB PD)
Built-in camera
Audio output
Tip panel
IPS
Ecran Curbat:
Nu
Luminozitate maximă
250 – 349 cd/m2
Montare VESA
Da
Portabil
Nu
G-Sync
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
HDCP
Refresh rate
100 – 144 Hz
Timp de răspuns monitor
4 – 5 ms
Boxe integrate
Da
DisplayPort
Backlight type
W-LED
DDC/CI
Haze rate
25%
Surface hardness
3H
Display sRGB
Component video sync
Separate sync
Front bezel colour
Black
On Screen Display (OSD)
Operating altitude
0 – 3658 m
Exterior finish type
Textured
Recyclable packaging material
100%
EasyRead mode
LowBlue mode
FreeSync
Power supply type
Internal
HDR
USB Type-C
Contrast ratio (dynamic)
Dynamic contrast ratio marketing name
SmartContrast
Number of upstream ports
2
HDCP version
1.4/2.2
Picture-in-Picture
Energy efficiency class (SDR)
G
Bundled software
SmartControl
HBR3 support
Picture-by-Picture (PbP)
Philips SmartUniformity
93 – 105%
Mean time between failures (MTBF)
70000 h
Picture enhancement
SmartImage
Delta E
Wake-on-LAN
Post-consumer recycled plastic
85%
Diagonala monitor
30 – 40 inch
High Dynamic Range (HDR) technology
High Dynamic Range 10 (HDR10)
USB upstream port type
USB Type-C
Rezolutie monitor
3440 x 1440
Rata de aspect
21:9
Native aspect ratio
21:9
Webcam
RMS rated power
10 W
USB Type-A downstream ports quantity
4
Screen shape
Flat
Maximum refresh rate
100 Hz
Flicker-free technology
Stand included
USB hub version
3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
Light sensor
Non-operating altitude
3658 – 12192 m
Fast charging technology
Power Delivery
DisplayPort output
Display brightness (typical)
300 cd/m²
sRGB coverage (typical)
121%
Response time
4 ms
Colour gamut standard
sRGB
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
60 kWh
USB Power Delivery up to
100 W
Compatible operating systems
Mac OS X Windows 11 / 10 / 8.1 / 8 / 7
Feet colour
Black
Tilt angle range
-5 – 30°
NTSC coverage (typical)
102%
Pixel Pitch
0.26925 x 0.26925 mm
Pixel density
94 ppi
Viewable size, horizontal
92.6 cm
Viewable size, vertical
38.8 cm
Digital horizontal frequency
30 – 190 kHz
Digital vertical frequency
48 – 120 Hz
Number of USB Type-C upstream ports quantity
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
41 kWh
Power consumption (PowerSave)
31.4 W
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code
Width (with stand)
944 mm
Depth (with stand)
280 mm
Height (with stand)
628 mm
Weight (with stand)
14.1 kg
Width (without stand)
944 mm
Depth (without stand)
54 mm
Height (without stand)
419 mm
Weight (without stand)
9.9 kg
Regulatory Approvals
CB; CE Mark; FCC Class B; ICES-003; CU-EAC; EAEU RoHS; SEMKO; TUV Ergo; TUV/GS; cETLus
Vertical scan range
48 – 100 Hz
Display number of colours
16.7 million colours
Colour depth
8 bit
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Energy efficiency scale
A to G
NVIDIA G-SYNC
No
DisplayPorts quantity
Energy efficiency class (HDR)
G
AMD FreeSync
No
Horizontal scan range
30 – 160 kHz
HDMI
DVI
Adjustable height (max)
15 cm
Destinat pentru
Consumer
Built-in microphone
Built-in speaker(s)
Product colour
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Touchscreen
Operating relative humidity (H-H)
20 – 80%
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Storage temperature (T-T)
-20 – 60 °C
HD type
Wide Quad HD
Cables included
HDMI, DisplayPort, USB Type-C, AC
Sustainability compliance
Manual
Compliance certificates
RoHS
Package depth
226 mm
Height adjustment
Swivelling
AC input voltage
100 – 240 V
Doesn't contain
Mercury, PVC/BFR
LED indicators
Operation, Stand-by
Power consumption (standby)
0.4 W
Display resolution
3440 x 1440 pixels
Package width
1070 mm
Megapixel (approx.)
5 MP
Package height
507 mm
Display diagonal
101.6 cm (40)
Package weight
17.8 kg
Display diagonal (metric)
100.4 cm
Power consumption (typical)
40.2 W