Monitor Samsung 27" LS27B800PXPXEN, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69,
Descriere
Monitor Samsung 27″ LS27B800PXPXEN, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 3840×2160, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 350 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: 98% DCI, Colours: 1.07B, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -2.0˚(±3.0˚)~25.0˚(±3.0˚), HAS: 120.0mm(±5.0mm), Pivot: -2.0˚(± 2.0˚)~92.0˚(±2.0˚), Swivel: -30.0˚(±3.0˚)~30.0˚(±3.0˚), HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: 3x USB 3.0/1x USB-C (90W), USB-C: 1x USB-C, USB-C Power Delivery: 90W, AUX: YES
Specificații
| MNT-Resolution | UHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
| Pivot | Yes |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| MNT-Color | Black |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Plug and Play | Yes |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| HDMI version | 2.0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Display technology | LED |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Swivel angle range | -30 – 30° |
| Tip panel | IPS |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| DisplayPort | Da |
| Detachable stand | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| Power supply type | Internal |
| Rezolutie monitor | 3840 x 2160 |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400 |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| Picture-in-Picture | Yes |
| Picture-by-Picture (PbP) | Yes |
| Market positioning | Professional |
| HDCP version | 2.2 |
| Tilt angle range | -2 – 25° |
| Weight (without stand) | 4.7 kg |
| Power cable length | 1.5 m |
| Samsung Eye Saver Mode | Yes |
| Adaptive picture | Yes |
| Auto source switch+ | Yes |
| Image size | Y |
| Off Timer Plus | Yes |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Supported video modes | 2160p |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| AC (power) in | Yes |
| Game mode | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 26 kWh |
| Colour gamut | 98% |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Weight (with stand) | 6.7 kg |
| Width (with stand) | 615.5 mm |
| Width (without stand) | 615.5 mm |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega DCR |
| Pivot angle | -2 – 92° |
| Installation CD | Yes |
| Eco Saving Plus | Yes |
| Eco Light Sensor | Yes |
| Depth (with stand) | 196.4 mm |
| Feet colour | Black |
| Smart modes | Cinema, Custom, Dynamic, Energy saving, Standard |
| Depth (without stand) | 42.7 mm |
| Height (without stand) | 368.2 mm |
| Factory tunning | Y |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 49 kWh |
| Height (with stand) | 551.9 mm |
| Display brightness (min) | 320 cd/m² |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1414380 |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| Screen-Tech | IPS-LEDs |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | Consumer |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Display diagonal (metric) | 68 cm |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Wall mountable | Yes |
| Package depth | 450 mm |
| Height adjustment | 12 cm |
| Package weight | 8.4 kg |
| Package width | 686 mm |
| Cables included | HDMI, USB Type-C |
| Package height | 171 mm |
| Power consumption (typical) | 26.1 W |
| Power consumption (max) | 170 W |