Monitor Samsung 27" LS27CG552EUXEN, Curvature: 1000R, Diagonal (inch): 27, Diagonal
SKU: LS27CG552EUXEN
Producator: Samsung
Credit module tbi bank 3.4.1
172.75 Lei x 4 rate
Descriere
Monitor Samsung 27″ LS27CG552EUXEN, Curvature: 1000R, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 165Hz, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 300 cd/m², Contrast (static) : 2500:1, Contrast (dynamic): Mega Infinity DCR, Viewing angle: 178°/178°, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 75×75, Tilt: -5° ~ 20°, HDMI: x1, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: LS27CG552EUXEN Categorie:
Specificații
Ethernet LAN
No
High Dynamic Range (HDR) supported
Yes
HDMI version
2.0
Market positioning
Consumer
Maximum refresh rate
165 Hz
AC adapter output voltage
19 V
Timp de răspuns monitor
1 – 3 ms
Rata de aspect
16:9
Luminozitate maximă
250 – 349 cd/m2
Touchscreen
Nu
Webcam
Nu
Boxe integrate
Montare VESA
Da
Portabil
G-Sync
FreeSync
Da
USB Type-C
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
HDCP
Yes
Panel mounting interface
75 x 75 mm
Diagonala monitor
26 – 29 inch
Tip panel
VA
DisplayPort
AMD FreeSync
Front bezel colour
Black
Energy efficiency class (SDR)
F
Power supply type
External
HDR
Rezolutie monitor
2560 x 1440
High Dynamic Range (HDR) technology
High Dynamic Range 10 (HDR10)
HDCP version
2.2
Service port type
USB Type-A
Power cable length
1.5 m
Samsung Eye Saver Mode
Off Timer Plus
Refresh rate
145 – 200 Hz
Ecran Curbat:
AMD FreeSync type
FreeSync
Cable management
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
26 kWh
DisplayPort version
1.2
Built-in KVM switch
No
Picture-in-Picture
Works with Samsung Bixby
Auto source switch+
Virtual AIM point
Weight (without stand)
3.7 kg
Low input lag
Dynamic contrast ratio marketing name
Mega DCR
Response time (MPRT)
1 ms
Refresh rate optimizor
Service port
Weight (with stand)
4.1 kg
TV Plus
SmartThings app support
Screen curvature rating
1000R
Contrast ratio (typical)
2500:1
Wireless Dex support
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
41 kWh
Game features
Super Arena Gaming UX
Smart modes
Custom, Eco, Game, Graphics, Movie, Sports, Standard
Tilt angle range
-2 – 18°
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code
Width (with stand)
616.6 mm
Depth (with stand)
272.6 mm
Height (with stand)
477.4 mm
Width (without stand)
614.6 mm
Depth (without stand)
120 mm
Height (without stand)
382.8 mm
Video colour modes
Custom, Dynamic, Eco, Entertain, Game, Graphic, Original, Sports, Standard
HDMI
DVI
Destinat pentru
Consumer
Operating relative humidity (H-H)
10 – 80%
Built-in microphone
Display diagonal (metric)
68 cm
Certification
Windows 11
Display resolution
2560 x 1440 pixels
Package weight
6 kg
Power consumption (typical)
26 W
Package depth
438 mm
Brand specific technologies
Black Equalizer
Package width
679 mm
Package height
188 mm
Power consumption (max)
40 W