Monitor Samsung 27" LS27FG702EUXEN, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68,
Descriere
Monitor Samsung 27″ LS27FG702EUXEN, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 3840×2160, Refresh Rate: 180Hz/360Hz, Response time GtG: 1ms, Brightness (max): 350 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: sRGB, Color Gamut Coverage: 0.99, Colours: 1B, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -2/+25, HAS: 120mm, Pivot: +/-92°, Swivel: -30/+30, D-SUB: 0, HDMI: x2, DisplayPort: x1, USB Hub: 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (Downstream), 1x USB Type-B (Upstream), AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Specificații
| HDMI | Yes |
|---|---|
| Pivot | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Ethernet LAN | No |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Panel type | IPS |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Maximum refresh rate | 360 Hz |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Display technology | LCD |
| Headphone out | Yes |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Swivel angle range | -30 – 30° |
| Display number of colours | 1 billion colours |
| Tip panel | IPS |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| DisplayPort | Da |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 25 kWh |
| Power supply type | External |
| Width (with stand) | 613 mm |
| Width (without stand) | 613 mm |
| Rezolutie monitor | 3840 x 2160 |
| HDR | Da |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| Picture-in-Picture | Yes |
| Display brightness (min) | 280 cd/m² |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| Tilt angle range | -2 – 25° |
| Stand type | HAS stand |
| Power cable length | 1.5 m |
| Samsung Eye Saver Mode | Yes |
| Auto source switch+ | Yes |
| Image size | Y |
| Off Timer Plus | Yes |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Virtual AIM point | Yes |
| G-Sync | Da |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| NVIDIA G-SYNC type | G-SYNC Compatible |
| Pivot angle | -92 – 92° |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Feet colour | Black |
| Depth (without stand) | 73.8 mm |
| Quantum dot color technology | Yes |
| Refresh rate | Peste 300 Hz |
| Weight (without stand) | 3.9 kg |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 49 kWh |
| Game features | Super Arena Gaming UX |
| On Screen Display (OSD) | No |
| Digital signal format system | Not supported |
| LED backlight | No |
| Depth (with stand) | 263.5 mm |
| Height (without stand) | 361.5 mm |
| Weight (with stand) | 7.1 kg |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| Response time | 1 ms |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Adjustable height (max) | 12 cm |
| Destinat pentru | Gaming |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Built-in microphone | No |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Brand specific technologies | Black Equalizer |
| Power consumption (max) | 78 W |
| Package height | 159 mm |
| Power consumption (typical) | 25 W |
| Package weight | 8.9 kg |
| Package depth | 478 mm |
| Package width | 695 mm |
| HDCP version | 2.1 |
| Height (with stand) | 553.2 mm |