Monitor Samsung 49" LS49C950UAUXEN, Curvature: 1000R, Diagonal (inch): 49, Diagonal
Descriere
Monitor Samsung 49″ LS49C950UAUXEN, Curvature: 1000R, Diagonal (inch): 49, Diagonal (cm): 124.5, Aspect ratio: 32:9, Panel: VA, Resolution: 5120×1440, Refresh Rate: 120Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 350 cd/m², Contrast (static) : 3000:1, Viewing angle: 178°/178°, Colours: 1.07B, Speakers: 5Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: +11°~-2°, HAS: 120mm, Swivel: +15°~-15°, HDMI: x2, DisplayPort: x1, USB Hub: x3 USB-A 3.0, USB-C: x1, USB-C Power Delivery: 90W, RJ-45: x1, AUX: Yes
Specificații
| Pivot | No |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Number of speakers | 2 |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| DVI port | No |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Tip panel | VA |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Audio input | No |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| Power supply type | Internal |
| Diagonala monitor | Peste 41 inch |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400 |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| Built-in KVM switch | Yes |
| Picture-in-Picture | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Picture-by-Picture (PbP) | Yes |
| Display brightness (min) | 280 cd/m² |
| Market positioning | Professional |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| HDCP version | 2.2 |
| Stand type | HAS stand |
| Samsung Eye Saver Mode | Yes |
| Adaptive picture | Yes |
| Off Timer Plus | Yes |
| USB Type-A downstream ports quantity | 3 |
| Ecran Curbat: | Da |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Colour gamut | 92% |
| RMS rated power | 10 W |
| Flicker-free technology | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 44 kWh |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Quantum dot color technology | No |
| VESA Adaptive Sync support | No |
| Black eQualizer function | No |
| Low input lag | No |
| Works with Samsung Bixby | No |
| Far-field voice interaction | No |
| Daisy chain | No |
| Eco Saving Plus | No |
| Image size | Yes |
| Gray balance | No |
| Auto source switch+ | Yes |
| Knox vault | No |
| Factory calibration report | No |
| Rezolutie monitor | 5120 x 1440 |
| Rata de aspect | 32:9 |
| Native aspect ratio | 32:9 |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega DCR |
| TV Plus | No |
| Tap view | No |
| Screen curvature rating | 1000R |
| sRGB coverage (typical) | 115% |
| Universal guide | No |
| Power consumption (DPMS) | 0.5 W |
| Anynet + (HDMI-CEC) | No |
| Wireless display | No |
| Disclaimer | No |
| Workspace | No |
| Feet colour | Black |
| Game mode | No |
| Wireless Dex support | No |
| Smart modes | FPS, RPG, RTS |
| Viewable size, vertical | 33.5 cm |
| Adaptive Sound Control (ASC) | No |
| Multi View | No |
| Local dimming | No |
| Video colour modes | Custom, Eco, Entertain, Game, Graphic, Original, Sports, Standard |
| Virtual AIM point | No |
| My contents | No |
| Total amount of recyclable materials | 10% |
| Height (without stand) | 363.5 mm |
| Viewable size, horizontal | 119.2 cm |
| Factory tunning | Yes |
| Installation CD | No |
| Tilt angle range | -2 – 11° |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 74 kWh |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1775280 |
| Width (with stand) | 1147.6 mm |
| Depth (with stand) | 420.5 mm |
| Height (with stand) | 568.4 mm |
| Weight (with stand) | 15.6 kg |
| Width (without stand) | 1147.6 mm |
| Depth (without stand) | 293.8 mm |
| Weight (without stand) | 10.6 kg |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | Consumer |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Remote control included | No |
| Wall mountable | Yes |
| Package depth | 481 mm |
| Height adjustment | 12 cm |
| Display diagonal | 124.5 cm (49) |
| Display resolution | 5120 x 1440 pixels |
| Display diagonal (metric) | 124 cm |
| Package width | 1265 mm |
| Package height | 343 mm |
| Package weight | 20.6 kg |
| Power consumption (typical) | 44 W |
| Power consumption (max) | 210 W |