Monitor Samsung 55" LS55CG970NUXDU, Curvature: 1000R, Diagonal (inch): 55, Diagonal
SKU: LS55CG970NUXDU
Producator: Samsung
Credit module tbi bank 3.4.1
490.39 Lei x 24 rate
Descriere
Monitor Samsung 55″ LS55CG970NUXDU, Curvature: 1000R, Diagonal (inch): 55, Diagonal (cm): 139.7, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 3840×2160, Refresh Rate: 165Hz, Response time GtG: 1ms, Brightness (max): 600 cd/m², Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: DCI, Color Gamut Coverage: 95%, Speakers: 15Wx4, VESA Wallmount: TBC, Tilt: TBC, HAS: Landscape:270mm, Portrait:30mm, Pivot: Yes, Swivel: TBC, HDMI: x3, DisplayPort: x1, USB Hub: x2 USB 2.0, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: LS55CG970NUXDU Categorie:
Specificații
Pivot
Yes
Wi-Fi
Yes
Built-in USB hub
DisplayPort version
1.4
High Dynamic Range (HDR) supported
Contrast ratio (typical)
Market positioning
Consumer
Maximum refresh rate
165 Hz
Local dimming
Display technology
LED
Pivot angle
-90 – 90°
Virtual assistant
Amazon Alexa
Display number of colours
1 billion colours
Timp de răspuns monitor
1 – 3 ms
Rata de aspect
16:9
Touchscreen
Nu
Webcam
Nu
Portabil
G-Sync
FreeSync
Da
USB Type-C
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
HDCP
Tip panel
VA
Boxe integrate
Da
DisplayPort
AMD FreeSync
Power supply type
Internal
Diagonala monitor
Peste 41 inch
Rezolutie monitor
3840 x 2160
HDR
Built-in KVM switch
Panel mounting interface
200 x 200 mm
Energy efficiency class (SDR)
G
USB Type-A downstream ports quantity
2
HDCP version
2.2
Stand type
HAS stand
Power cable length
1.5 m
Samsung Eye Saver Mode
Adaptive picture
Image size
Y
Off Timer Plus
Luminozitate maximă
500 – 749 cd/m2
Display brightness (typical)
600 cd/m²
Refresh rate
145 – 200 Hz
Ecran Curbat:
Montare VESA
Colour gamut standard
DCI-P3
Game mode
AMD FreeSync type
FreeSync Premium Pro
Flicker-free technology
Stand included
Colour gamut
95%
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
Game features
Super Ultrawide GameView
Operating system installed
Tizen
Adaptive Sound Control (ASC)
Sound mirroring
Screen mirroring
TV Plus
SmartThings app support
Wireless Dex support
Tap view
Universal guide
Multi View
Wireless display
Auto source switch+
NFT marketplaces
Nifty Gateway
Workspace
Virtual AIM point
Web service
Microsoft 365
My contents
Dynamic contrast ratio marketing name
Mega DCR
Screen curvature rating
1000R
USB hub version
2.0
Feet colour
Black
On/Off timer
Viewable size, horizontal
121 cm
Viewable size, vertical
68 cm
HDMI ports quantity
3
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
162 kWh
Quantum dot color technology
Works with Samsung Bixby
Office 365 support
Smart calibration
HDMI version
2.0/2.1
Width (with stand)
1174.8 mm
Depth (with stand)
379 mm
Height (with stand)
1102 mm
Weight (with stand)
41.5 kg
Width (without stand)
1174.8 mm
Depth (without stand)
251.8 mm
Height (without stand)
704.8 mm
Weight (without stand)
21.1 kg
Display brightness (min)
420 cd/m²
High Dynamic Range (HDR) technology
High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming), Quantum HDR 32+
Smart modes
Dynamic, Eco, Filmmaker, Graphics, Movie, Standard
RMS rated power
60 W
Tilt angle range
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
80 kWh
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code
HDMI
DVI
Destinat pentru
Consumer
HD type
4K Ultra HD
Quick start guide
Bluetooth version
5.2
Wi-Fi standards
Wi-Fi 5 (802.11ac)
Remote control included
Operating relative humidity (H-H)
10 – 80%
Cables included
AC, HDMI
Display resolution
3840 x 2160 pixels
Display diagonal
139.7 cm (55)
Power consumption (max)
140 W
Certification
UL Glare Free
Brand specific technologies
Eye Saver
Power consumption (typical)
80 W
Package width
1362 mm
Display diagonal (metric)
138 cm
Height adjustment
27 cm
Package height
922 mm
Package weight
57.1 kg
Package depth
317 mm