Monitor Samsung 57" LS57CG952NUXEN
SKU: LS57CG952NUXEN
Producator: Samsung
Credit module tbi bank 3.4.1
417.35 Lei x 24 rate
Descriere
Monitor Samsung 57″ LS57CG952NUXEN, Curvature: 1000R, Diagonal (inch): 57, Diagonal (cm): 144.8, Aspect ratio: 32:9, Panel: VA, Resolution: 7680×2160, Refresh Rate: 240Hz, Response time GtG: 1ms, Brightness (max): 420 cd/m², Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: Necompletat, VESA Wallmount: TBC, Tilt: TBC, HAS: 120.0mm(±5.0mm), Swivel: TBC, HDMI: x3, DisplayPort: x1, USB Hub: x2 USB 3.0, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: LS57CG952NUXEN Categorie:
Specificații
Pivot
No
MNT-Color
Black
Windows operating systems supported
Windows 10
Ethernet LAN
No
Built-in USB hub
Yes
High Dynamic Range (HDR) supported
Yes
Market positioning
Consumer
Maximum refresh rate
240 Hz
Local dimming
Display technology
LED
Display number of colours
1 billion colours
DVI port
Timp de răspuns monitor
1 – 3 ms
Touchscreen
Nu
Webcam
Nu
Boxe integrate
Portabil
G-Sync
FreeSync
Da
USB Type-C
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
HDCP
Tip panel
VA
Luminozitate maximă
350 – 499 cd/m2
DisplayPort
Da
AMD FreeSync
Audio input
Power supply type
Internal
Diagonala monitor
Peste 41 inch
HDR
Number of USB Type-B upstream ports quantity
Picture-in-Picture
Energy efficiency class (SDR)
G
Picture-by-Picture (PbP)
USB hub version
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB Type-A downstream ports quantity
2
HDCP version
2.2
Stand type
HAS stand
Power cable length
1.5 m
Samsung Eye Saver Mode
Adaptive picture
Off Timer Plus
Ecran Curbat:
Montare VESA
Viewable size, vertical
39.2 cm
Refresh rate
201 – 300 Hz
AMD FreeSync type
FreeSync Premium Pro
Flicker-free technology
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
VESA Adaptive Sync support
Built-in KVM switch
Low input lag
Works with Samsung Bixby
Far-field voice interaction
Daisy chain
Smart calibration
Eco Saving Plus
Image size
Gray balance
Auto source switch+
Knox vault
Uniformity correction
Virtual AIM point
Rata de aspect
32:9
Native aspect ratio
32:9
Dynamic contrast ratio marketing name
Mega DCR
Refresh rate optimizor
TV Plus
Tap view
Screen curvature rating
1000R
Universal guide
Power consumption (DPMS)
0.5 W
Anynet + (HDMI-CEC)
Wireless display
Disclaimer
Workspace
Feet colour
Black
Contrast ratio (typical)
2500:1
Game mode
Wireless Dex support
HDMI ports quantity
3
Backlight type
Mini LED
Quantum dot color technology
Smart modes
FPS, RPG, RTS
Adaptive Sound Control (ASC)
Multi View
Video colour modes
Custom, Eco, Entertain, Game, Graphic, Original, Sports, Standard
My contents
Height (with stand)
601 mm
Factory calibration report
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
59 kWh
Game features
Super Arena Gaming UX
sRGB coverage (typical)
95%
Black eQualizer function
Factory tunning
Tilt angle range
-3 – 10°
Rezolutie monitor
7680 x 2160
Display brightness (typical)
420 cd/m²
Display brightness (min)
350 cd/m²
Viewable size, horizontal
139.5 cm
High Dynamic Range (HDR) technology
DisplayHDR 1000, High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming)
DisplayPort version
2.1
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
207 kWh
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code
Width (with stand)
1327.5 mm
Depth (with stand)
499.6 mm
Weight (with stand)
19 kg
Width (without stand)
1327.5 mm
Depth (without stand)
338.4 mm
Height (without stand)
429.5 mm
Weight (without stand)
15.4 kg
Installation CD
Local dimming zones
2392
HDMI
DVI
Destinat pentru
Consumer
Product colour
Black, White
Operating relative humidity (H-H)
10 – 80%
Remote control included
Height adjustment
12 cm
Brand specific technologies
Black Equalizer
Power consumption (max)
300 W
Power consumption (typical)
59 W
Package depth
557 mm
Cables included
HDMI, USB Type-A to USB Type-B
Compliance certificates
UL
Display diagonal
144.8 cm (57)
Display resolution
7680 x 2160 pixels
HD type
Dual UHD
Display diagonal (metric)
144 cm
Package width
1455 mm