Monitor ViewSonic 27" VX27G1-HD, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69,
SKU: VX27G1-HD
Producator: Viewsonic
Credit module tbi bank 3.4.1
130.52 Lei x 4 rate
Descriere
Monitor ViewSonic 27″ VX27G1-HD, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 180Hz, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Contrast (dynamic): 50M:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: NTSC, Color Gamut Coverage: 80%, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, D-SUB: 0, HDMI: x2, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: VX27G1-HD Categorie:
Specificații
HDMI
Yes
Native aspect ratio
16:9
DisplayPort version
1.4
Panel type
IPS
Anti-glare screen
Yes
Cable lock slot
High Dynamic Range (HDR) supported
Contrast ratio (typical)
1000:1
HDMI version
2.0
Products per master (outer) case
1 pc(s)
Market positioning
Gaming
Cable lock slot type
Kensington
Low Blue Light technology
Display technology
LED
Pallet gross width
120 cm
Audio output
Tip panel
IPS
Rezolutie monitor
1920 x 1080
Timp de răspuns monitor
1 – 3 ms
Rata de aspect
16:9
Ecran Curbat:
Nu
Luminozitate maximă
250 – 349 cd/m2
Webcam
Nu
Boxe integrate
Montare VESA
Da
Portabil
G-Sync
USB Type-C
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
HDCP
Diagonala monitor
26 – 29 inch
DisplayPort
Da
Surface hardness
3H
Power supply type
External
FreeSync
HDR
Contrast ratio (dynamic)
High Dynamic Range (HDR) technology
High Dynamic Range 10 (HDR10)
HDCP version
2.2
Refresh rate
145 – 200 Hz
Pixel Pitch
0.311 x 0.311 mm
Weight (with stand)
3.5 kg
Weight (without stand)
3.1 kg
Screen shape
Flat
Flicker-free technology
Depth (without stand)
48 mm
Response time (MPRT)
1 ms
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
26 kWh
Display brightness (typical)
300 cd/m²
Digital vertical frequency
48 – 180 Hz
Energy efficiency class (HDR)
E
Height (without stand)
364.1 mm
NTSC coverage (typical)
80%
Width (with stand)
615.1 mm
Width (without stand)
615.1 mm
Display number of colours
16.7 million colours
Colour depth
8 bit
HDMI ports quantity
2
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Tilt adjustment
Energy efficiency class (SDR)
E
Energy efficiency scale
A to G
sRGB coverage (typical)
113%
NVIDIA G-SYNC
No
Built-in camera
No
Built-in USB hub
DisplayPorts quantity
1
AMD FreeSync
Maximum refresh rate
180 Hz
Tilt angle range
-5 – 20°
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
21 kWh
Destinat pentru
Consumer
Pallet gross length
100 cm
Pallet gross height
2.23 m
Digital horizontal frequency
51 – 210 kHz
Depth (with stand)
201.1 mm
Height (with stand)
454.1 mm
Product colour
Black
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Touchscreen
Built-in speaker(s)
Display resolution
1920 x 1080 pixels
Display diagonal
68.6 cm (27)
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display diagonal (metric)
69 cm
Package depth
120 mm
Power consumption (standby)
0.5 W
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
Package weight
4.8 kg
Weight
3.5 kg
Height adjustment
Package width
680 mm
Package height
460 mm
Power consumption (max)
31 W
Power consumption (typical)
29 W