SKU: C11CH87401
Producator: Epson
Disponibilitate:
Doar 2 rămase în stoc
Doar 2 rămase în stoc
in stoc
Credit module tbi bank 3.4.1
2872.95 Lei x 24 rate
Descriere
Multifunctional inkjet color Epson WF-C20750 D4TW, dimensiune A3 (Printare, Copiere, Scanare, Fax), duplex, viteza 75ppm alb-negru, 75ppm color, rezolutie 600 X 2400 dpi, limbaj de printare: PCL5c, PCL6, PostScript 3, PDF 1.7, ESC/P, ESC/P-R, PCL5e, ESC/Page, ESC/Page-Colour alimentare hartie: standard 2350 coli, max. 5350 coli, scanner CIS rezolutie 600 x 600 dpi, Scan to Email, Scan to FTP, Scan to USB, Computer (Epson Document Capture Pro), USB Memory Device / Card, rezolutie copiere 600 x 1200 DPI,Marire-micsorare 25%-400%, numar maxim copii 9.999, display LCD color touchscreen 22.7 cm, HDD, Encrypted, 320GB, volum printare: 400.000 pagini, interfata: LAN, wireless, Wi-Fi Direct, USB, consumabile: C13T02S300, C13T02S400, C13T02S100, C13T02S200, C13T671300.
SKU: C11CH87401 Categorie:
Yes
Storage media
HDD
Market positioning
Business
Ethernet LAN
Yes
Ethernet LAN data rates
10,100,1000 Mbit/s
Cabling technology
10/100/1000Base-T(X)
Power consumption (off)
0.1 W
Speed dialling
Colour display
Format
A3
Rezolutie maxima
600 x 2400 DPI
Display
Da
USB-Port
Da
Print technology
Inkjet
Scan technology
CIS
Document formats supported
PDF
Maximum ISO A-series paper size
A4
Printing
Colour printing
Duplex printing
Copying
Colour copying
Scanning
Colour scanning
Duplex scanning
Faxing
Colour faxing
Fax transmission speed
3 sec/page
Modem speed
33.6 Kbit/s
Error Correction Mode (ECM)
Auto document feeder (ADF)
ISO A-series sizes (A0...A9)
A3, A3+, A4, A5, A6
Multi-Purpose tray
Maximum resolution
600 x 2400 DPI
Maximum copy size
A3
Copier resize
25 – 400%
Auto document feeder (ADF) input capacity
150 sheets
ISO B-series sizes (B0...B9)
B4, B5, B6
Internal storage capacity
320 GB
Auto-redialing
Fax forwarding
Non-ISO print media sizes
Executive, Legal, Letter
Maximum copy resolution
Maximum number of copies
9999 copies
Optical scanning resolution
600 x 600 DPI
Scan to
E-mail, FTP, PC, USB
Fax memory
6 MB
Fax speed dialing (max numbers)
2000
Fax forwarding to
E-mail, Folder, PC
Maximum duty cycle
400000 pages per month
Printing colours
Black, Cyan, Yellow, Magenta
Page description languages
PCL 5c, PCL 6, PostScript 3, PDF 1.7, ESC P, ESC/P-R, PCL 5e, ESC/Page, ESC/Page-Colour
Total number of input trays
4
Total input capacity
2350 sheets
Total output capacity
550 sheets
Paper tray 1 input capacity
550 sheets
Paper tray 2 input capacity
Multi-Purpose tray input capacity
150 sheets
Maximum input capacity
5350 sheets
Envelopes sizes
10, C4, C5, C6, DL
Custom media width
140 – 182 mm
Custom media length
297 – 432 mm
Paper tray media weight
60 – 350 g/m²
Security algorithms
64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA-AES
Management protocols
SNMP, HTTP, DHCP, BOOTP, APIPA, DDNS, mDNS, SNTP, SLP, WSD, LLTD, Ping, SNMP 2.0c, SNMP 3.0
Sound pressure level (printing)
60 dB
Sound power level (printing)
7.5 dB
Power consumption (copying)
160 W
Power consumption (ready)
76 W
Power consumption (sleep)
1.1 W
Printing method
Epson PrecisionCore
Fax polling
Other network protocols supported
WSD-Scan, FTP
Supported network protocols
TCP/IPv4, TCP/IPv6, TCP, HTTP, HTTPS, IPv4, IPv6, IPSEC, SSL/TLS
Ink drop
3.5
Print head nozzles
8.676 nozzles black, 8.676 nozzles per colour
Print speed (black, normal quality, A3)
45 ppm
Print speed (colour, normal quality, A3)
45 ppm
Print speed (ISO/IEC 24734) black
75 ppm
Print speed (ISO/IEC 24734) colour
75 ppm
Duplex print speed (black, normal quality, A4/US Letter)
75 ppm
Duplex print speed (colour, normal quality, A4/US Letter)
75 ppm
Duplex print speed (ISO/IEC 24734, A3) black
75 ppm
Time to first page (black, normal)
5.4 s
Time to first page (colour, normal)
5.4 s
Paper tray media types
Plain paper, Recycled paper, Art paper, Letterhead
Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC)
0.34 kWh/week
MF-Format
Mod imprimare
Color
Alimentator automat documente
Duplex
Conectivitate
USB + LAN + WAN
Fax
Volum lunar imprimare
peste 20.001 pagini
Touchscreen
Quantity per pack
1 pc(s)
Near Field Communication (NFC)
Product colour
Black, Grey
Cables included
AC
Built-in display
Control type
Touch
AC input voltage
220 – 240 V
Package depth
980 mm
Country of origin
Indonesia
Wi-Fi standards
802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Package width
860 mm
Image formats supported
BMP, JPEG, TIFF, PNG
Noise level
60 dB
Display diagonal
22.6 cm (8.9)
Height
1243 mm
Weight
177.1 kg
Depth
757 mm
Package height
1497 mm
Width
674 mm