ASUS TUF-GAMING-750G-EVO. Total power: 750 W, AC input voltage: 100
Descriere
ASUS TUF-GAMING-750G-EVO. Total power: 750 W, AC input voltage: 100 – 240 V, Power Factor Correction (PFC) type: Active. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 50 cm, SATA power cable length: 400,120 mm. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Gold. Product colour: Black, Cooling type: Active, Number of fans: 1 fan(s). Cables included: CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
Specificații
| PSU Type | ATX |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Purpose | PC |
| Conectivitate | Full – Modular |
| Iluminare RGB | Nu |
| Certificare 80 Plus | 80 PLUS Gold |
| Combined power (+12V) | 3.6 W |
| Max output current (+12V) | 0.3 A |
| Motherboard power connector | 20+4 pin ATX |
| CPU power connector (4+4 pin) | Yes |
| Power supply unit (PSU) form factor | ATX |
| Fan location | Top |
| Total power | 750 W |
| Combined power (+5Vsb) | 15 W |
| Max output current (+5Vsb) | 3 A |
| Cabling type | Fully-Modular |
| Power Factor Correction (PFC) type | Active |
| Combined power (+3.3V) | 110 W |
| Max output current (+3.3V) | 20 A |
| Max output current (+5V) | 20 A |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Combined power (+5V) | 110 W |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) | 2 |
| PCI Express power connectors (8-pin) | 2 |
| Number of SATA power connectors | 4 |
| Motherboard power cable length | 50 cm |
| ATX version | 3.1 |
| Mean time between failures (MTBF) | 120000 h |
| Bearing technology | DBB |
| SATA power cable length | 400,120 mm |
| PSU-Power | 750 W |
| Product colour | Black |
| Width | 140 mm |
| Depth | 150 mm |
| Height | 86 mm |
| Cables included | CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA |
| Package type | Box |
| On/off switch | Yes |
| Package width | 320 mm |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Weight | 13.2 kg |
| Package weight | 20.6 kg |
| Package height | 127 mm |
| Package depth | 182 mm |
| Peripheral (Molex) power cable length | 400,120 mm |