SKU: TUF-GAMING-1000G
Producator: Asus
Credit module tbi bank 3.4.1
179.38 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa Asus TUF Gaming 1000W Gold Intel Form Factor ATX12V ATX 3.0 Yes Dimensions 150 x 150 x 86 mm Efficiency 80Plus Gold Protection Features OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP Hazardous Materials ROHS AC Input Range 100-240Vac DC Output Voltage +3.3V +5V +12V -12V +5Vsb Maximum Load 25A 25A 83.3A 0.8A 3A Combined Load 130W 130W 1000W 9.6W 15W Total Output 1000W Connectors MB 24/20-pin x 1 CPU 4+4-pin x 2 PCI-E 16-pin x 1 PCI-E 8-pin x 4 SATA x 5 PERIPHERAL x 4 Package Contents Power Cord x 1 Motherboard Power Cable x 1 (610mm) CPU Cable x 2 (650mm) PCI-E Gen 5 16-pin Cable x 1 (675mm) PCI-E 1-to-1 Cable x 2 (675mm) PCI-E 1-to-2 Cable x 1 (675mm) SATA 1-to-2 Cable x 1 (400+120mm) SATA 1-to-3 Cable x 1 (400+120+120mm) Peripheral 1-to-4 Cable x 1 (400+150+150+150mm) TUF Gaming Cable tie x 3 User Manual x 1 Weight 2.48kg (single PSU) 0dB Fan Button No
SKU: TUF-GAMING-1000G Categorie:
Specificații
PSU Type
ATX
Cooling type
Active
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
Illumination
No
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Conectivitate
Full – Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
80 PLUS Gold
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
ATX power connector (20+4 pin)
Yes
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Combined power (+3.3V)
130 W
Combined power (+5V)
130 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+3.3V)
25 A
Max output current (+5V)
25 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Efficiency
92%
Motherboard power cable length
61 cm
Cabling type
Fully-Modular
ATX version
3.0
Power Factor Correction (PFC) type
Active
80 PLUS certification
80 PLUS Gold
Cable tie(s) included
Number of SATA power connectors
5
SATA power cable length
120,400 mm
Peripheral (Molex) power cable length
150,400 mm
CPU power cable length
65 cm
Fan diameter
13.5 cm
Total power
1000 W
Max output current (+12V)
83.3 A
PCI Express power cable length
67.5 cm
Combined power (+12V)
1000 W
PCI Express power connectors (8-pin)
4
Power protection features
Over power, Over voltage, Overcharge, Overheating, Short circuit, Under power, Under voltage
PSU-Power
1000 W
PFC
Product colour
Black
Width
150 mm
Depth
150 mm
Height
86 mm
On/off switch
Package width
310 mm
AC input voltage
100 – 240 V
Cables included
AC, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
Package depth
200 mm
Package height
108 mm