Sursa FORTRON VITA-850GM ATX12V V3.1 850W 80 PLUS Gold
SKU: VITA-850GM
Producator: Fortron
Credit module tbi bank 3.4.1
118.72 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa FORTRON VITA-850GM ATX12V V3.1 850W 80 PLUS Gold (90% at typical load), Modulara, Active >0.9, Frecventa Input 50-60 Hz Protectie OCP, OVP, SCP, OPP, UVP, OTP
SKU: VITA-850GM Categorie:
Specificații
PSU Type
ATX
Cooling type
Active
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
Fan diameter
12 cm
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Conectivitate
Full – Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
80 PLUS Gold
Combined power (+3.3V)
100 W
Combined power (+5V)
100 W
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
PCI Express power connectors (8-pin)
4
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Fan location
Top
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+5Vsb)
3 A
Motherboard power cable length
60 cm
Number of SATA power connectors
8
EPS version
2.92
Cabling type
Fully-Modular
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+5V)
20 A
80 PLUS certification
80 PLUS Gold
Efficiency
90%
Power protection features
Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage
SATA power cable length
500 mm
Total power
850 W
Combined power (+12V)
850 W
Max output current (+12V)
70.83 A
CPU power cable length
70 cm
ATX version
3.1
Bearing technology
HYB
Input current
11-5.5 A
PSU-Power
850 W
PFC
Product colour
Black
Width
150 mm
Height
86 mm
AC input voltage
100 – 240 V
Depth
140 mm