SKU: SPS-ATX-500-V12
Producator: Spacer
Descriere
Sursa Spacer ATX 500, 250W for 500 Desktop PC, fan 120mm, Switch ON/OFF „SPS-ATX-500-V12”
SKU: SPS-ATX-500-V12 Categorie:
Specificații
PSU Type
ATX
Purpose
PC
Fan diameter
12 cm
Recomandat Gaming
Nu
Conectivitate
Non Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
No Certification
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
ATX power connector (20+4 pin)
Yes
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Floppy drive power connector
1
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Number of SATA power connectors
2
PCI Express power connectors (8-pin)
1
Total power
250 W
Max output current (+5Vsb)
2 A
CPU P4 connector (4-pin)
ATX version
1.3
Max output current (+5V)
10 A
Modular
No
Max output current (+3.3V)
6 A
Max output current (+12V)
14 A
Efficiency
Not certified
Putere sursă
500 W
PSU-Power
250 W
On/off switch
Yes
AC input voltage
230 V
Numar de ventilatoare
1x 120 mm
Sursa Modulara
Permite Asamblare
Standard
Rail +12V
Tip sursa
24 Pin ATX
Molex
2
Floppy
4 Pin ATX 12V
SATA
+5Vsb
3 A
-12V
0.8 A
PFC
Passive
+12V 1
17 A
+5V
40 A
+3.3V
28 A