Telefon XIAOMI Note 14 Pro, Hybrid SIM, 12 GB RAM,
De ce să alegi LEADtech.ro?
vezi detalii
În stoc
1.395,99 lei
În stoc
Descriere
Xiaomi Redmi Note 14 Pro. Display diagonal: 16.9 cm (6.67″), Display resolution: 2400 x 1080 pixels. Processor family: MediaTek, Processor model: Helio G100 Ultra. RAM capacity: 12 GB, RAM type: LPDDR4X, Internal storage capacity: 512 GB. Rear camera resolution (numeric): 200 MP, Rear camera type: Triple camera. SIM card capability: Hybrid Dual SIM. Battery capacity: 5500 mAh. Product colour: Blue. Weight: 180 g
Specificații
| Fingerprint reader | Yes |
|---|---|
| USB connector type | USB Type-C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Protection features | Dust resistant, Water resistant |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Processor cores | 8 |
| Ambient light sensor | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Mobile network generation | 4G |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Electronic compass | Yes |
| Rounded display corners | Yes |
| Rear camera flash | Yes |
| Portrait mode | Yes |
| Face recognition | Yes |
| Position location | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Video recording modes | 720p, 1080p |
| Internal storage capacity | 512 GB |
| Processor boost frequency | 2.2 GHz |
| Maximum memory card size | 1 TB |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| SIM card type | NanoSIM |
| Continuous video playback time | 14 h |
| Second rear camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Speakers | stereo |
| RAM type | LPDDR4X |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Colour depth | 10 bit |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Screen shape | Curved |
| Processor family | Mediatek |
| Tip Telefon | SmartPhone |
| Sistem de operare | Android |
| Memorie RAM | 12 GB |
| Memorie interna | 512 GB |
| Numar Nuclee | 8 |
| Dimensiune ecran | Peste 6 inch |
| Conectivitate internet | 4G |
| Culoare | Albastru |
| Rezolutie camera principala | Peste 30 Mp |
| Panel type | AMOLED |
| Contrast ratio (typical) | 5000000:1 |
| Rear camera type | Triple camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 200 MP |
| Front camera type | Single camera |
| Rear camera sensor size | 1/1.4 |
| Third rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera aperture number | 1.65 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Rear camera pixel size | 2.24 µm |
| Rear camera lens elements | 7-element lens |
| Macro photography | Yes |
| 3G standards | WCDMA |
| Form factor | Bar |
| SIM card ejector pin | Yes |
| Protective case | Yes |
| Sloturi SIM | Hybrid SIM |
| Memory card slot type | Hybrid slot |
| Front camera resolution (numeric) | 32 MP |
| SIM card capability | Hybrid Dual SIM |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Vibrating alert | Yes |
| Gorilla Glass version | Gorilla Glass Victus 2 |
| 5G standard | Not supported |
| RAM capacity | 12 GB |
| AI scene recognition | Yes |
| Infrared sensor | Yes |
| Graphics card | Mali-G57 MC2 |
| Battery-Capacity | 5500 mAh |
| Energy efficiency class | B |
| Repairability class | C |
| Repeated free fall reliability class | B |
| Battery endurance in cycles | 1000 |
| Touch response rate | 2160 Hz |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| BLUETOOTH | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Product colour | Blue |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| GPS (satellite) | Yes |
| Cables included | USB Type-C |
| Display diagonal | 16.9 cm (6.67) |
| Display resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Resolution at capture speed | 1280×720@30fps, 1920×1080@30fps, 1920×1080@60fps |
| USB Type-C required charging power (min) | 10 W |
| Warranty card | Yes |
| Night mode | Yes |
| Weight | 180 g |
| Battery endurance per cycle | 3176 min |
| International Protection (IP) code | IP64 |
| Width | 74.9 mm |
| Depth | 8.24 mm |
| Height | 162.2 mm |
| Fast charging technology | Turbo Charge |
| User interface (UI) | HyperOS |
| Colour name | Ocean Blue |
| Compliance certificates | TÜV mark |
| Housing material | Aluminium, Polymer |
| Continuous audio playback time | 64 h |
| Producator | XIAOMI |
| Garantie | 24 |
Recenzii
Bazat pe 0 păreri
Numai utilizatorii logati pot publica review-uri.

Nu există recenzii încă.