CREALITY K2 PRO Combo FDM 3D PRINTER, include un sistem
De ce să alegi LEADtech.ro?
vezi detalii
Doar 1 rămase în stoc
4.901,99 lei 5.152,99 lei
Doar 1 rămase în stoc
Descriere
CREALITY K2 PRO Combo FDM 3D PRINTER, include un sistem CFS multi- filament, Suporta maxim 4 x CFS – 16 culori, Tehnologie: FDM, volum printare: 300 x 300 x 300mm, Dimensiuni produs: 445 × 477 × 573 mm, 23.7kg, Viteza printare: 600 mm/s, Accelerare: 20.000 mm/s, Temperatura duza max: 300 ° C, Motoare Step-Servo, Temperatura max platforma printare: 110 °C, Temperatura max incinta: 60 °C, Filamente compatibile; PLA/PETG/PET/ABS/ ASA/PLA-CF/PA-CF/PPA-CF, Filtru aer, Auto leveling, Camera incinta: 720P @30fps, RFID reader, Touchscreen 4″, Interfata: USB, WI-FI, LAN, port Creality 485, Spatiu stocare: 32GB EMMC, putere hot-end: 70W.
Specificații
| Touchscreen | Da |
|---|---|
| Retea | Da |
| Viteza printare maxima | 600 mm/s |
| Diametru filament | 1.75 mm |
| Tip rama | Inchisa |
| Tip extruder | Direct drive extruder |
| Viteza printare minima | 300 mm/s |
| Format fisier | 3MF, G-code |
| USB | USB Host |
| Diametru duza | 1 x 0.4 mm |
| Tehnologie Printare | FFF |
| Dimensiune display | 4 inch |
| Capacitate maxima card de memorie | 32 GB (eMMC) |
| Filament compatibil | Filament PLA, ABS, PETG, PA-CF, PLA-CF, PET, ASA, PPA-CF, 1.75 mm |
| Volum constructie | 300 x 300 x 300 mm |
| Inaltime maxima strat | 0.3 mm |
| Inaltime minima strat | 0.05 |
| Temperatura maxima | 300 °CTemperatura maxima platforma: 110 °CTemperatura maxima incinta: 60 °C |
| Altele | Acceleratie maxima: 20000 mm/s²1 ventilator de racire a incintei de imprimarePosibilitate de extindere pana la 16 culori de printare daca sunt utilizate 4 unitati CFS (Creality Filament System) |
| Sistem operare compatibil | Windows 7, 10, 11 sau versiuni mai noiMac OS X |
| Software inclus | Creality Print 6.0 sau mai nou |
| Material carcasa | K2 Pro: Inchisa, cadru metalic, cu usa de acces frontalaCFS (Creality Filament System): Inchisa, capac superior rabatabil |
| Continut pachet | CFS (Creality Filament System) |
| Porturi | K2 Pro: 1x Port Creality 485 (pentru CFS – Creality Filament System)CFS (Creality Filament System): 2x Port Creality 485 (pentru K2 Pro si extensii CFS suplimentare pana la 4x in total) |
| Latime | K2 Pro: 445 mmCFS (Creality Filament System): 379 mm |
| Adancime | K2 Pro: 477 mmCFS (Creality Filament System): 314 mm |
| Inaltime | K2 Pro: 573 mmCFS (Creality Filament System): 276 mm |
| Greutate | K2 Pro: 23.7 KgCFS (Creality Filament System): 4.56 Kg |
| Producator | CREALITY |
| Garantie | 12 |
Recenzii
Bazat pe 0 păreri
Numai utilizatorii logati pot publica review-uri.






Nu există recenzii încă.