Monitor Asus 27" XG27AQNGV, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68,
SKU: XG27AQNGV
Producator: Asus
Credit module tbi bank 3.4.1
177.15 Lei x 24 rate
Descriere
Monitor Asus 27″ XG27AQNGV, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68, Aspect ratio: 16:9, Panel: Ultrafast IPS, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 360Hz, Response time GtG: 1ms, Brightness (max): 400 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: DCI-P3, Color Gamut Coverage: 0.9, Colours: 1073.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, HAS: 110mm, Pivot: +/-90°, Swivel: -45/+45, D-SUB: 0, HDMI: x2, DisplayPort: x1, USB Hub: 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: XG27AQNGV Categorie:
Specificații
MNT-Screen-Size
27.x"
Pivot
Yes
LFD-Resolution
QHD
Native aspect ratio
16:9
Built-in USB hub
Yes
DisplayPort version
1.4
Panel type
IPS
HDMI version
2.1
Cable lock slot
High Dynamic Range (HDR) supported
Contrast ratio (typical)
1000:1
Maximum refresh rate
360 Hz
Market positioning
Gaming
Cable lock slot type
Kensington
Low Blue Light technology
Display technology
LCD
Headphone out
Width (with stand)
614 mm
Tip panel
IPS
Timp de răspuns monitor
1 – 3 ms
Rata de aspect
16:9
Ecran Curbat:
Nu
Webcam
Nu
Boxe integrate
Montare VESA
Da
Portabil
USB Type-C
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
Power consumption (PowerSave)
0.5 W
Diagonala monitor
26 – 29 inch
Luminozitate maximă
350 – 499 cd/m2
DisplayPort
Da
Energy efficiency class (SDR)
F
FreeSync
HDR
Display brightness (typical)
400 cd/m²
Rezolutie monitor
2560 x 1440
High Dynamic Range (HDR) technology
High Dynamic Range 10 (HDR10)
USB hub version
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB Type-A downstream ports quantity
3
Height (without stand)
367 mm
Weight (without stand)
4.3 kg
Width (without stand)
614 mm
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
26 kWh
Pixel Pitch
0.233 x 0.233 mm
Screen shape
Flat
Flicker-free technology
Stand included
Display number of colours
1.073 billion colours
Weight (with stand)
6.5 kg
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
G-Sync
NVIDIA G-SYNC
Viewable size, horizontal
59.6 cm
Tilt angle range
20 – -5°
Feet colour
Black
Refresh rate
Peste 300 Hz
Viewable size, vertical
33.5 cm
Sustainability certificates
Forest Stewardship Council (FSC) Mix
Depth (without stand)
86 mm
Display brightness (peak)
500 cd/m²
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
70 kWh
Height (with stand)
503 mm
HDMI ports quantity
2
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Tilt adjustment
Energy efficiency scale
A to G
Depth (with stand)
188 mm
Built-in camera
No
DisplayPorts quantity
1
Energy efficiency class (HDR)
G
Power consumption (off)
0.3 W
VESA Adaptive Sync support
Response time
1ms GTG
Destinat pentru
Gaming
Adjustable height (max)
10 cm
DVI
No
HDMI
Headphone outputs
1
Headphone connectivity
3.5 mm
Product colour
Black
Touchscreen
Built-in speaker(s)
Display diagonal
68.6 cm (27)
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display resolution
2560 x 1440 pixels
HD type
Wide Quad HD
Package type
Box
Wall mountable
Height adjustment
Swivelling
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Package width
710 mm
Package weight
9.2 kg
Package depth
460 mm
Power consumption (typical)
38 W
Package height
215 mm
Number of downstream ports
3
Digital horizontal frequency
31 – 621 kHz
Digital vertical frequency
59 – 360 Hz