Monitor Philips 24" 24B2G5301/00, Diagonal (inch): 24, Diagonal (cm): 60.96,
SKU: 24B2G5301/00
Producator: Philips
Credit module tbi bank 3.4.1
296.56 Lei x 4 rate
Descriere
Monitor Philips 24″ 24B2G5301/00, Diagonal (inch): 24, Diagonal (cm): 60.96, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 4ms, Brightness (max): 300 cd/m², Contrast (static) : 1500:1, Contrast (dynamic): 50M:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: sRGB 110%, NTSC 96%*, Colours: 16.7M, Speakers: 3Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+35, HAS: 150mm, Pivot: +/-90°, Swivel: -180/180, D-SUB: Yes, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: USB 3.2, Gen2, 10G, amonte: 1 USB-C1 (complet), USB-C2 (doar date), aval: 4 USB-A (cu 1 B.C 1.2 pentru încărcare rapidă), 1 USB-C3 (date, 15 W), USB-C: x3 USB C, USB-C Power Delivery: 15W, RJ-45: Yes, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: 24B2G5301/00 Categorie:
Specificații
Pivot
Yes
Native aspect ratio
16:9
Plug and Play
Yes
Built-in USB hub
DisplayPort version
1.4
LED backlight
Market positioning
Business
Panel type
IPS
Anti-glare screen
Maximum refresh rate
60 Hz
Ethernet LAN
HDMI ports quantity
1
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode
Cable lock slot
HDMI version
1.4
Number of speakers
2
Cable lock slot type
Kensington
Display technology
LCD
USB Type-C downstream ports quantity
1
Pivot angle
-90 – 90°
USB Power Delivery (USB PD)
Audio output
Width (without stand)
540 mm
RMS rated power
6 W
VGA (D-Sub) ports quantity
Diagonala monitor
23 – 25 inch
Tip panel
IPS
Rezolutie monitor
1920 x 1080
Rata de aspect
16:9
Ecran Curbat:
Nu
Luminozitate maximă
250 – 349 cd/m2
Webcam
Nu
Montare VESA
Da
Portabil
G-Sync
HDR
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
Pixel Pitch
0.2745 x 0.2745 mm
Viewable size, horizontal
52.7 cm
Viewable size, vertical
29.6 cm
HDCP
Width (with stand)
540 mm
Timp de răspuns monitor
4 – 5 ms
Boxe integrate
Da
DisplayPort
Backlight type
W-LED
DDC/CI
Haze rate
25%
Surface hardness
3H
Display sRGB
Front bezel colour
Black
On Screen Display (OSD)
Number of OSD languages
21
Operating altitude
0 – 3658 m
Exterior finish type
Textured
Recyclable packaging material
100%
EasyRead mode
FreeSync
Energy efficiency class (HDR)
Not available
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
12 kWh
Power supply type
Internal
USB Type-C
Contrast ratio (dynamic)
Dynamic contrast ratio marketing name
SmartContrast
Built-in KVM switch
Picture-in-Picture
HBR3 support
Picture-by-Picture (PbP)
Heavy metals free
Hg (mercury)
Mean time between failures (MTBF)
70000 h
Picture enhancement
SmartImage
Post-consumer recycled plastic
85%
NTSC coverage (typical)
96%
Feet colour
Silver
USB upstream port type
USB Type-C
Component video sync
Separate sync, Sync-on-green (SOG)
HDCP version
Horizontal scan range
30 – 115 kHz
Tilt angle range
-5 – 35°
USB Type-A downstream ports quantity
4
Screen shape
Flat
Contrast ratio (typical)
1500:1
Pixel density
93 ppi
Flicker-free technology
Stand included
USB hub version
3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
Height (with stand)
501 mm
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
Non-operating altitude
3658 – 12192 m
Energy efficiency class (SDR)
C
Display brightness (typical)
300 cd/m²
Response time
4 ms
Depth (without stand)
56 mm
USB Power Delivery up to
100 W
Number of USB Type-C upstream ports quantity
Weight (with stand)
5.61 kg
Vertical scan range
48 – 100 Hz
Height (without stand)
324 mm
KVM switch ports quantity
2
sRGB coverage (typical)
110%
Depth (with stand)
232 mm
Adaptive synchronisation
Display number of colours
16.7 million colours
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Tilt adjustment
Energy efficiency scale
A to G
Weight (without stand)
3.89 kg
NVIDIA G-SYNC
No
Built-in camera
No
DisplayPorts quantity
Power consumption (off)
0.3 W
AMD FreeSync
Refresh rate
Sub 100 Hz
HDMI
DVI
Adjustable height (max)
15 cm
Colour gamut standard
NTSC, sRGB
Destinat pentru
Gaming
Sustainability certificates
ENERGY STAR, EPEAT
(cdm) Software / function
SmartControl
Power consumption (PowerSave)
11.9 W
Regulatory Approvals
CB, CE Mark, TUV/GS, TUV Ergo, TCO Certified, UKCA, EMF, FCC, ICES-003
Built-in speaker(s)
Product colour
Black
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Touchscreen
Display resolution
1920 x 1080 pixels
Display diagonal
60.5 cm (23.8)
Operating relative humidity (H-H)
20 – 80%
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display diagonal (metric)
60.47 cm
Storage temperature (T-T)
-20 – 60 °C
Cables included
AC, DisplayPort, HDMI, USB Type-C to USB Type-C
Manual
Compliance certificates
RoHS
Height adjustment
Swivelling
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Doesn't contain
Mercury, PVC/BFR
LED indicators
Operation, Stand-by
Power consumption (standby)
0.3 W
Power consumption (typical)
14.18 W
Package width
615 mm
Package depth
139 mm
Package height
385 mm