Monitor Philips 24" 24E2N1100LB/00, Diagonal (inch): 24, Diagonal (cm): 61,
SKU: 24E2N1100LB/00
Producator: Philips
Credit module tbi bank 3.4.1
85.59 Lei x 4 rate
Descriere
Monitor Philips 24″ 24E2N1100LB/00, Diagonal (inch): 24, Diagonal (cm): 61, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 100Hz, Response time GtG: 4ms, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 3000:1, Contrast (dynamic): Mega Infinity DCR, Viewing angle: 178/178, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, HDMI: x1
SKU: 24E2N1100LB/00 Categorie:
Specificații
MNT-Resolution
FHD
MNT-Screen-Size
24.x"
Screen-Format
16:9
Tech-3D
No
MNT-Color
Black
Native aspect ratio
16:9
Plug and Play
Yes
LED backlight
Yes
Anti-glare screen
HDMI ports quantity
1
Cable lock slot
HDMI version
1.4
Cable lock slot type
Kensington
Low Blue Light technology
Display technology
LCD
Panel type
VA
Width (with stand)
541 mm
Non-operating altitude
0 – 12192 m
VGA (D-Sub) ports quantity
1
Diagonala monitor
23 – 25 inch
Rezolutie monitor
1920 x 1080
Rata de aspect
Ecran Curbat:
Nu
Luminozitate maximă
250 – 349 cd/m2
Webcam
Nu
Boxe integrate
Montare VESA
Da
Portabil
G-Sync
HDR
USB Type-C
DisplayPort
Thunderbolt
Culoare monitor
Negru
Pixel Pitch
0.2745 x 0.2745 mm
Viewable size, horizontal
52.7 cm
Viewable size, vertical
29.6 cm
Market positioning
Home
HDCP
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
18 kWh
Tip panel
VA
Refresh rate
100 – 144 Hz
Timp de răspuns monitor
4 – 5 ms
Backlight type
W-LED
Dynamic contrast ratio marketing name
Mega Infinity DCR
DDC/CI
Haze rate
25%
Surface hardness
3H
Display sRGB
On Screen Display (OSD)
Number of OSD languages
21
Power supply type
External
Operating altitude
0 – 3658 m
Exterior finish type
Textured
Recyclable packaging material
100%
EasyRead mode
LowBlue mode
Mean time between failures (MTBF)
50000 h
FreeSync
Energy efficiency class (HDR)
Not available
Contrast ratio (typical)
4000:1
Vertical scan range
48 – 60 Hz
Picture enhancement
SmartImage
Component video sync
Separate sync, Sync-on-green (SOG)
Horizontal scan range
30 – 85 kHz
Digital vertical frequency
48 – 100 Hz
HDCP version
1.4
Screen shape
Flat
Maximum refresh rate
100 Hz
Flicker-free technology
Sync-on-green (SOG)
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
Width (without stand)
541 mm
Pixel density
92.56 ppi
Response time (MPRT)
1 ms
Response time
4 ms
Colour gamut standard
sRGB
Height (without stand)
322 mm
Depth (with stand)
180 mm
Height (with stand)
416 mm
Depth (without stand)
34 mm
Adaptive synchronisation
Display number of colours
16.7 million colours
Display brightness (typical)
250 cd/m²
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
Tilt adjustment
Energy efficiency class (SDR)
E
Energy efficiency scale
A to G
Digital horizontal frequency
30 – 115 kHz
NVIDIA G-SYNC
No
Built-in camera
Built-in USB hub
Power consumption (off)
0.3 W
AMD FreeSync
VESA Adaptive Sync support
Tilt angle range
-5 – 20°
Regulatory Approvals
Screen-Tech
IPS-LEDs
HDMI
Da
DVI
Destinat pentru
Consumer
Weight (with stand)
2.44 kg
Weight (without stand)
2.16 kg
Product colour
Black
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Touchscreen
Built-in speaker(s)
Display resolution
1920 x 1080 pixels
Display diagonal
60.5 cm (23.8)
Display diagonal (metric)
60.5 cm
Operating relative humidity (H-H)
20 – 80%
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Storage temperature (T-T)
-20 – 60 °C
Cables included
AC, HDMI
Compliance certificates
RoHS
Power consumption (standby)
0.5 W
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
Package width
610 mm
Package depth
126 mm
LED indicators
Operation, Stand-by
Height adjustment
Power consumption (typical)
17.7 W
Package height
378 mm