Monitor Philips 32" 32E1N1800LA/00, Diagonal (inch): 32, Diagonal (cm): 81,
Descriere
Monitor Philips 32″ 32E1N1800LA/00, Diagonal (inch): 32, Diagonal (cm): 81, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 3840×2160, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 4ms, Brightness (max): 300 cd/m², Contrast (static) : 3500:1, Contrast (dynamic): Mega Infinity DCR, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: Adobe RGB 85.2%; DCI-P3:80.91%, sRGB: 101.87%, NTSC 88.59%, Colours: 1.07B, Speakers: 2Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, HDMI: x2, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Specificații
| MNT-Resolution | UHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 32.x" |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| MNT-Color | Black |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Plug and Play | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| LED backlight | Yes |
| Anti-glare screen | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Number of speakers | 2 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LCD |
| Panel type | VA |
| Audio output | Yes |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Market positioning | Home |
| HDCP | Yes |
| Tip panel | VA |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Backlight type | W-LED |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Infinity DCR |
| DDC/CI | Yes |
| Haze rate | 25% |
| Display sRGB | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Number of OSD languages | 21 |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Operating altitude | 0 – 3658 m |
| Exterior finish type | Textured |
| Recyclable packaging material | 100% |
| EasyRead mode | Yes |
| LowBlue mode | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 h |
| FreeSync | Nu |
| Power supply type | Internal |
| Rezolutie monitor | 3840 x 2160 |
| HDR | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Horizontal scan range | 30 – 140 kHz |
| HDCP version | 1.4/2.2 |
| Picture enhancement | SmartImage |
| Delta E | 2 |
| Diagonala monitor | 30 – 40 inch |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Viewable size, horizontal | 69.7 cm |
| Viewable size, vertical | 39.2 cm |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Non-operating altitude | 3658 – 12192 m |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Response time | 4 ms |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Depth (without stand) | 52 mm |
| Height (without stand) | 419 mm |
| Width (with stand) | 714 mm |
| Width (without stand) | 714 mm |
| Pixel Pitch | 0.18159 x 0.18159 mm |
| Pixel density | 139.87 ppi |
| RMS rated power | 4 W |
| Contrast ratio (typical) | 3500:1 |
| Vertical scan range | 40 – 60 Hz |
| Colour depth | 8 bit |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Height (with stand) | 512 mm |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AMD FreeSync | No |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| Screen-Tech | VA-LEDs |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | Consumer |
| Depth (with stand) | 140 mm |
| Weight (with stand) | 7.39 kg |
| Weight (without stand) | 6.25 kg |
| Compatible operating systems | Mac OS Windows 11/10 |
| Philips SmartUniformity | 95 – 102% |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Cables included | AC, HDMI |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display diagonal (metric) | 80 cm |
| Display diagonal | 80 cm (31.5) |
| Manual | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| LED indicators | Operation, Stand-by |
| Height adjustment | No |
| Package height | 512 mm |
| Package weight | 9.68 kg |
| Power consumption (typical) | 34.9 W |
| Package width | 870 mm |
| Package depth | 261 mm |