Monitor Samsung 27" LS27FG530EUXEN, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68,
SKU: LS27FG530EUXEN
Producator: Samsung
Credit module tbi bank 3.4.1
188.08 Lei x 4 rate
Descriere
Monitor Samsung 27″ LS27FG530EUXEN, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 200Hz, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 300 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Contrast (dynamic): Mega, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: NTSC, Color Gamut Coverage: 72%, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 75×75, Tilt: -2/+20, D-SUB: 0, HDMI: x2, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
SKU: LS27FG530EUXEN Categorie:
Yes
Wi-Fi
16:9
Ethernet LAN
No
DisplayPort version
1.4
Panel type
IPS
Cable lock slot
Yes
High Dynamic Range (HDR) supported
Contrast ratio (typical)
1000:1
Market positioning
Gaming
Cable lock slot type
Kensington
Display technology
LCD
Headphone out
Tip panel
IPS
Timp de răspuns monitor
1 – 3 ms
Luminozitate maximă
250 – 349 cd/m2
Panel mounting interface
75 x 75 mm
Diagonala monitor
26 – 29 inch
DisplayPort
AMD FreeSync
AMD FreeSync type
FreeSync Premium
On Screen Display (OSD)
Rezolutie monitor
2560 x 1440
Dynamic contrast ratio marketing name
Mega Contrast
High Dynamic Range (HDR) technology
High Dynamic Range 10 (HDR10)
HDCP version
2.2
Samsung Eye Saver Mode
Auto source switch+
Off Timer Plus
Refresh rate
145 – 200 Hz
Viewable size, horizontal
59.7 cm
Screen shape
Flat
Stand included
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
30 kWh
Stand type
Simple stand
Virtual AIM point
NTSC coverage (typical)
72%
Response time (MPRT)
1 ms
Eco Saving Plus
Tilt angle range
-2 – 20°
Weight (without stand)
3.5 kg
Display brightness (typical)
300 cd/m²
Feet colour
Black
Maximum refresh rate
200 Hz
Depth (without stand)
50.4 mm
Digital signal format system
Not supported
LED backlight
Game features
Refresh Rate Optimizer, Super Arena Gaming UX
Weight (with stand)
3.9 kg
Height (without stand)
364.5 mm
Depth (with stand)
217.4 mm
Width (with stand)
613.2 mm
Width (without stand)
613.2 mm
Display brightness (min)
240 cd/m²
HDMI ports quantity
2
Energy efficiency class (SDR)
E
Built-in USB hub
DisplayPorts quantity
1
Energy efficiency class (HDR)
G
VGA (D-Sub) ports quantity
0
Mini DisplayPorts quantity
Viewable size, vertical
33.6 cm
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
21 kWh
Number of USB Type-B upstream ports quantity
Destinat pentru
Gaming
Display diagonal
68.6 cm (27)
Operating relative humidity (H-H)
10 – 80%
Built-in microphone
Display diagonal (metric)
68 cm
Cables included
DisplayPort, Power
Operating temperature (T-T)
-10 – 40 °C
Display resolution
2560 x 1440 pixels
Package height
430 mm
Package weight
5.7 kg
Power consumption (standby)
0.5 W
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Height adjustment
Brand specific technologies
Black Equalizer, Crosshair
Package depth
162 mm
Package width
707 mm
Power consumption (typical)
2.1 W
Power consumption (max)
4.8 W
Height (with stand)
463.1 mm