SKU: R-PN750M-FC0B-JGEU
Producator: Deepcool
Credit module tbi bank 3.4.1
97.39 Lei x 4 rate
Descriere
DeepCool PN750M. Total power: 750 W, AC input voltage: 100 – 240 V, AC input frequency: 50/60 Hz. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 55 cm, SATA power cable length: 450,570,690,810 mm. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Gold. Product colour: Black, Cooling type: Active, Fan diameter: 12 cm. Cables included: AC, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
SKU: R-PN750M-FC0B-JGEU Categorie:
Specificații
PSU Type
ATX
Cooling type
Active
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
Fan diameter
12 cm
Mean time between failures (MTBF)
100000 h
Conectivitate
Full – Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
80 PLUS Gold
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
Motherboard power cable length
55 cm
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
ATX power connector (20+4 pin)
Yes
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Fan location
Top
Total power
750 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+5Vsb)
3 A
Number of SATA power connectors
8
Cabling type
Fully-Modular
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Combined power (+3.3V)
110 W
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+5V)
20 A
80 PLUS certification
80 PLUS Gold
Bearing technology
FDB
Efficiency
90%
PCI Express power connectors (8-pin)
1
Combined power (+5V)
110 W
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Input current
10 – 5 A
Hold time
16 ms
CPU power cable length
70 cm
Cable tie(s) included
ATX version
3.1
Power Good signal delay range
100 – 150 ms
Sustainability certificates
ErP, Triman
Max output current (+12V)
0.3 A
PSU-Power
750 W
Combined power (+12V)
3.6 W
SATA power cable length
450,570,690,810 mm
Peripheral (Molex) power cable length
930 mm
Product colour
Black
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Width
150 mm
Height
86 mm
Package type
Box
On/off switch
Warranty-Period
10 year(s)
AC input voltage
100 – 240 V
Depth
140 mm