SKU: TUF-GAMING-750G
Producator: Asus
Credit module tbi bank 3.4.1
132.17 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa ASUS TUF GAMING 750W 80 PLUS GOLD ATX 3.0 12V, Active PFC, protectie OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP
SKU: TUF-GAMING-750G Categorie:
80 PLUS Gold
Modular
Yes
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
ATX power connector (20+4 pin)
Total power
750 W
Combined power (+3.3V)
130 W
Combined power (+5V)
130 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+3.3V)
25 A
Max output current (+5V)
25 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Efficiency
92%
Motherboard power cable length
61 cm
ATX version
3.0
80 PLUS certification
80 PLUS Gold
Cable tie(s) included
Number of SATA power connectors
5
Combined power (+12V)
744 W
Max output current (+12V)
62 A
Power protection features
Over power, Over voltage, Overcharge, Overheating, Short circuit, Under voltage
SATA power cable length
120,400 mm
Peripheral (Molex) power cable length
150,400 mm
PCI Express power connectors (8-pin)
3
CPU power cable length
65 cm
Fan diameter
13.5 cm
PSU-Power
750 W
PFC
Active
Width
150 mm
Depth
150 mm
Height
86 mm
On/off switch
Package width
310 mm
AC input voltage
100 – 240 V
Cables included
AC, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
Package weight
3.07 kg
Package depth
200 mm
Package height
108 mm