SKU: GP-UD850GM PG5 V2 EU
Producator: Gigabyte
Credit module tbi bank 3.4.1
113.33 Lei x 4 rate
Descriere
GIGABYTE UD850GM PG5 V2 Power Supply Unit- PCIe Gen 5.1, 80 PLUS Gold, Fully Modular Design, 120mm Fan, ATX 3.1 compatible, EU Plug. Total power: 850 W, AC input voltage: 100 – 240 V, AC input frequency: 50/60 Hz. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 61 cm, SATA power cable length: 150,600 mm. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Gold. Product colour: Black, Cooling type: Active, Fan diameter: 12 cm. Width: 150 mm, Depth: 140 mm, Height: 86 mm
SKU: GP-UD850GM PG5 V2 EU Categorie:
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+5Vsb)
3 A
Active
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+5V)
20 A
Efficiency
90%
PCI Express power cable length
70 cm
Total power
850 W
Combined power (+12V)
850 W
Input current
12 – 6 A
Peripheral (Molex) power cable length
150,500 mm
Bearing technology
HYB
Combined power (+3.3V)
105 W
Combined power (+5V)
105 W
SATA power cable length
150,600 mm
Number of EPS connectors
2
Max output current (+12V)
0.3 A
PSU-Power
850 W
Product colour
Black
Weight
2.4 kg
Width
150 mm
Height
86 mm
Package height
211 mm
Warranty-Period
10 year(s)
AC input voltage
100 – 240 V
Depth
140 mm
Package width
618 mm
Package depth
269 mm