SKU: ROG-LOKI-850P-WHITE-SFX-L-GAMING
Producator: Asus
Credit module tbi bank 3.4.1
223.27 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa ASUS ROG LOKI 850W 80+Platinum Intel Form Factor SFX-L ATX 3.0 Yes Dimensions 125 x 125 x 63.5 mm Efficiency 80Plus Platinum Protection Features OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP Hazardous Materials ROHS AC Input Range 100-240Vac DC Output Voltage +3.3V +5V +12V -12V +5Vsb Maximum Load 20A 20A 70.8A 0.8A 2.5A Combined Load 110W 110W 850W 9.6W 12.5W Total Output 850W Connectors MB 24/20-pin x 1 CPU 4+4-pin x 2 PCI-E 16-pin x 1 PCI-E 8-pin x 3 SATA x 6 PERIPHERAL x 4 Package Contents Power Cord x 1 Motherboard Power Cable x 1 (450mm) CPU Cable x 2 (550mm) PCI-E Gen 5 16-pin Cable x 1 (450mm) PCI-E 1-to-1 Cable x 1 (450mm) PCI- E 1-to-2 Cable x 1 (450mm) SATA 1-to-3 Cable x 2 (300+200+100mm) Peripheral 1-to-4 Cable x 1 (300+100+100+100mm) Addressable RGB Cable x 1 (800mm) User Manual x 1 ATX to SFX adapter bracket x 1 Weight 1.815kg (single PSU) AURA SYNC ARGB 0dB Fan Button No Cybenetics Noise Level Certification A
SKU: ROG-LOKI-850P-WHITE-SFX-L-GAMING Categorie:
Specificații
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
80 PLUS certification
80 PLUS Platinum
Illumination
Yes
Fan diameter
12 cm
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
PSU Type
SFX-L
Conectivitate
Full – Modular
Iluminare RGB
Da
Certificare 80 Plus
80 PLUS Platinum
Efficiency
Modular
Yes
Combined power (+5Vsb)
12.5 W
Max output current (+5Vsb)
2.5 A
Number of SATA power connectors
6
CPU power connector (4+4 pin)
Motherboard power connector
24-pin ATX
Cabling type
Fully-Modular
Combined power (+3.3V)
110 W
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+5V)
20 A
CPU power cable length
55 cm
Combined power (+5V)
110 W
Power protection features
Over power, Over voltage, Overcharge, Overheating, Short circuit, Under voltage
PCI Express power connectors (8-pin)
3
Supported motherboard form factors
ATX
Total power
850 W
Max output current (+12V)
70.8 A
Combined power (+12V)
850 W
Bearing technology
Ball bearing
Peripheral (Molex) power cable length
600 mm
PCI Express power cable length
45 cm
Motherboard power cable length
45 cm
Power supply unit (PSU) form factor
SFX-L
SATA power cable length
600 mm
PSU-Power
850 W
PFC
Active
Weight
1.81 kg
Product colour
White
Depth
125 mm
On/off switch
Package height
100 mm
Width
125 mm
Package weight
2.5 kg
AC input voltage
100 – 240 V
Height
63.5 mm
Package depth
190 mm
Package width
285 mm