SKU: ROG-STRIX-1000P-GAMING
Producator: Asus
Credit module tbi bank 3.4.1
246.88 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa ASUS ROG STRIX 1000W 80 PLUS PLATINUM, ATX12V, Active PFC, Protectii OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP, ROHS
SKU: ROG-STRIX-1000P-GAMING Categorie:
Specificații
PSU Type
ATX
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
80 PLUS certification
80 PLUS Platinum
Illumination
Yes
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Conectivitate
Full – Modular
Iluminare RGB
Da
Certificare 80 Plus
80 PLUS Platinum
Efficiency
Modular
Yes
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
Number of SATA power connectors
6
CPU power connector (4+4 pin)
ATX power connector (20+4 pin)
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Combined power (+3.3V)
130 W
Combined power (+5V)
130 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+3.3V)
25 A
Max output current (+5V)
25 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Motherboard power cable length
61 cm
Cabling type
Fully-Modular
Power Factor Correction (PFC) type
Active
PCI Express power connectors (8-pin)
1
PCI Express power cable length
75 cm
SATA power cable length
120,400 mm
Peripheral (Molex) power cable length
150,400 mm
Power protection features
Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage
Bearing technology
Ball bearing
Total power
1000 W
Max output current (+12V)
83.3 A
Combined power (+12V)
1000 W
CPU power cable length
100 cm
Mean time between failures (MTBF)
120000 h
Cooling type
Semi-passive
PSU-Power
1000 W
PFC
Active
Product colour
Black, Silver
Width
160 mm
Depth
150 mm
Height
86 mm
On/off switch
Package width
320 mm
AC input voltage
100 – 240 V
Noise level
20 dB
Cables included
AC, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
Package depth
200 mm
Package height
108 mm