SKU: TUF-GAMING-1200G
Producator: Asus
Credit module tbi bank 3.4.1
203.60 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa Asus TUF Gaming 1200W Gold Intel Form Factor ATX12V ATX 3.0 Yes Dimensions 150 x 150 x 86 mm Efficiency 80Plus Gold Protection Features OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP Hazardous Materials ROHS AC Input Range 100-240Vac DC Output Voltage +3.3V +5V +12V -12V +5Vsb Maximum Load 25A 25A 83.3A 0.8A 3A Combined Load 130W 130W 1000W 9.6W 15W Total Output 1000W Connectors MB 24/20-pin x 1 CPU 4+4-pin x 2 PCI-E 16-pin x 2 PCI-E 8-pin x 3 SATA x 5 PERIPHERAL x 4 Package Contents Power Cord x 1 Motherboard Power Cable x 1 (610mm) CPU Cable x 2 (650mm) PCI-E Gen 5 16-pin Cable x 1 (675mm) PCI-E 1-to-1 Cable x 2 (675mm) PCI-E 1-to-2 Cable x 1 (675mm) SATA 1-to-2 Cable x 1 (400+120mm) SATA 1-to-3 Cable x 1 (400+120+120mm) Peripheral 1-to-4 Cable x 1 (400+150+150+150mm) TUF Gaming Cable tie x 3 User Manual x 1 Weight 2.66kg (single PSU) 0dB Fan Button No
SKU: TUF-GAMING-1200G Categorie:
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
ATX power connector (20+4 pin)
ATX
Combined power (+3.3V)
130 W
Combined power (+5V)
130 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+3.3V)
25 A
Max output current (+5V)
25 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Efficiency
92%
Motherboard power cable length
61 cm
ATX version
3.0
80 PLUS certification
80 PLUS Gold
Cable tie(s) included
Number of SATA power connectors
5
SATA power cable length
120,400 mm
Peripheral (Molex) power cable length
150,400 mm
CPU power cable length
65 cm
Fan diameter
13.5 cm
PCI Express power cable length
67.5 cm
Total power
1200 W
Power protection features
Over power, Over voltage, Overcharge, Overheating, Short circuit, Under power, Under voltage
PCI Express power connectors (8-pin)
2
Combined power (+12V)
1188 W
Max output current (+12V)
99 A
PSU-Power
1200 W
PFC
Active
Width
150 mm
Depth
150 mm
Height
86 mm
On/off switch
Package width
310 mm
Warranty-Period
10 year(s)
AC input voltage
100 – 240 V
Cables included
AC, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
Package depth
200 mm
Package height
108 mm