SKU: TUF-GAMING-850G
Producator: Asus
Disponibilitate:
Doar 2 rămase în stoc
Doar 2 rămase în stoc
in stoc
Credit module tbi bank 3.4.1
144.60 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa Asus TUF Gaming 850W Gold Intel Form Factor ATX12V ATX 3.0 Yes Dimensions 150 x 150 x 86 mm Efficiency 80Plus Gold Protection Features OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP Hazardous Materials ROHS AC Input Range 100-240Vac DC Output Voltage +3.3V +5V +12V -12V +5Vsb Maximum Load 25A 25A 70.8A 0.8A 3A Combined Load 130W 130W 850W 9.6W 15W Total Output 850W Connectors MB 24/20-pin x 1 CPU 4+4-pin x 2 PCI-E 16-pin x 1 PCI-E 8-pin x 3 SATA x 5 PERIPHERAL x 4 Package Contents Power Cord x 1 Motherboard Power Cable x 1 (610mm) CPU Cable x 2 (650mm) PCI-E Gen 5 16-pin Cable x 1 (675mm) PCI-E 1-to-1 Cable x 1 (675mm) PCI-E 1-to-2 Cable x 1 (675mm) SATA 1-to-2 Cable x 1 (400+120mm) SATA 1-to-3 Cable x 1 (400+120+120mm) Peripheral 1-to-4 Cable x 1 (400+150+150+150mm) TUF Gaming Cable tie x 3 User Manual x 1 Weight 2.38kg (single PSU) 0dB Fan Button No
SKU: TUF-GAMING-850G Categorie:
ATX
Cooling type
PC
Illumination
No
80 PLUS Gold
CPU power connector (4+4 pin)
ATX
Combined power (+3.3V)
130 W
Combined power (+5V)
130 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+3.3V)
25 A
Max output current (+5V)
25 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Motherboard power connector
24-pin ATX
Efficiency
92%
Motherboard power cable length
61 cm
ATX version
3.0
Power Factor Correction (PFC) type
80 PLUS Gold
Cable tie(s) included
Yes
Number of SATA power connectors
5
EPS power connector (8-pin)
No
SATA power cable length
120,400 mm
Peripheral (Molex) power cable length
150,400 mm
PCI Express power connectors (8-pin)
3
CPU power cable length
65 cm
Fan diameter
13.5 cm
Power protection features
Over current, Over power, Over voltage, Short circuit, Under voltage
Total power
850 W
Max output current (+12V)
70.8 A
Combined power (+12V)
850 W
Bearing technology
Ball bearing
PCI Express power cable length
67.5 cm
PSU-Power
850 W
PFC
Product colour
Black
Width
150 mm
Depth
150 mm
Height
86 mm
Compliance certificates
RoHS
Package type
Box
On/off switch
Package width
310 mm
Warranty-Period
10 year(s)
AC input voltage
100 – 240 V
Cables included
AC, CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
Package weight
3.07 kg
Package depth
200 mm
Noise level
0 dB
Package height
108 mm
Weight
2.38 kg
Number of +12V rail(s)
0
Mean time between failures (MTBF)
170000 h
Operating temperature (T-T)
0 – 105 °C