SKU: R-PL750D-FC0B-EU V2
Producator: Deepcool
Credit module tbi bank 3.4.1
69.23 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa DEEPCOOL PL750D V2 750W 80 PLUS Bronze, Active PFC+DC to DC, Eficienta 85% sub incarcare tipica, Protectie OPP/OVP/SCP/OTP/OCP/UVP/SIP/NLO
SKU: R-PL750D-FC0B-EU V2 Categorie:
Specificații
PSU Type
ATX
Cooling type
Active
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
80 PLUS certification
80 PLUS Bronze
Fan diameter
12 cm
Mean time between failures (MTBF)
100000 h
Conectivitate
Non Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
80 PLUS Bronze
Modular
Yes
Combined power (+3.3V)
100 W
Combined power (+5V)
100 W
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
Motherboard power cable length
55 cm
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
ATX power connector (20+4 pin)
Cabling type
Non-Modular
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Fan location
Top
Total power
750 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+5Vsb)
3 A
Number of SATA power connectors
8
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+5V)
20 A
PCI Express power connectors (8-pin)
1
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Input current
10 – 5 A
Hold time
16 ms
CPU power cable length
70 cm
ATX version
3.1
Power Good signal delay range
100 – 150 ms
SATA power cable length
450,550,650,750 mm
Bearing technology
HYB
Sustainability certificates
ErP, Triman
Max output current (+12V)
0.3 A
Efficiency
PSU-Power
750 W
PFC
Combined power (+12V)
3.6 W
Product colour
Black
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Width
150 mm
Height
86 mm
Sustainability compliance
Package type
Box
Country of origin
China
On/off switch
AC input voltage
100 – 240 V
Depth
140 mm