Sursa FORTRON VITA-750GM ATX12V V3.1 750W 80 PLUS Gold
SKU: VITA-750GM
Producator: Fortron
Credit module tbi bank 3.4.1
104.43 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa FORTRON VITA-750GM ATX12V V3.1 750W 80 PLUS Gold (90% at typical load), Modulara, Active >0.9, Frecventa Input 50-60 Hz Protectie OCP, OVP, SCP, OPP, UVP, OTP
SKU: VITA-750GM Categorie:
Specificații
PSU Type
ATX
Cooling type
Active
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
Fan diameter
12 cm
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Conectivitate
Full – Modular
Iluminare RGB
Da
Certificare 80 Plus
80 PLUS Gold
Modular
Yes
Combined power (+3.3V)
100 W
Combined power (+5V)
100 W
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
PCI Express power connectors (8-pin)
4
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Fan location
Top
Total power
750 W
Combined power (+12V)
750 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+12V)
62.5 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Motherboard power cable length
60 cm
Number of SATA power connectors
8
EPS version
2.92
Cabling type
Fully-Modular
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+5V)
20 A
80 PLUS certification
80 PLUS Gold
Efficiency
90%
Input current
10 – 5 A
Power protection features
Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage
SATA power cable length
500 mm
CPU power cable length
70 cm
ATX version
3.1
Bearing technology
HYB
PSU-Power
750 W
PFC
Product colour
Black
Width
150 mm
Height
86 mm
AC input voltage
100 – 240 V
Depth
140 mm