SKU: SPPS-BZCO-550
Producator: Spacer
Credit module tbi bank 3.4.1
47.49 Lei x 4 rate
Descriere
Sursa Spacer ATX BZCO-550 80+ Bronze compatible, 550w, fan 120mm, 2x PCI-E (6+2), 6x S-ATA, 2x P8 (4+4), „SPPS-BZCO-550”
SKU: SPPS-BZCO-550 Categorie:
Specificații
PSU Type
ATX
Purpose
PC
80 PLUS certification
80 PLUS Bronze
Fan diameter
12 cm
Recomandat Gaming
Nu
Conectivitate
Non Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
80 PLUS Bronze
Combined power (+3.3V)
100 W
Combined power (+5V)
100 W
Combined power (+5Vsb)
12.5 W
Max output current (+5Vsb)
2.5 A
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
ATX power connector (20+4 pin)
Yes
PCI Express connector
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Number of SATA power connectors
5
PCI Express power connectors (8-pin)
2
Total power
550 W
Max output current (+3.3V)
18 A
ATX version
2.31
Max output current (+12V)
0.5 A
Input current
4 A
Combined power (+12V)
6 W
Max output current (+12V1)
29 A
Max output current (+12V2)
29 A
Max output current (+5V)
19 A
PSU-Power
550 W
PFC
N/A
AC input frequency
50 Hz
AC input voltage
200 – 240 V
Numar de ventilatoare
1x 120 mm
Sursa Modulara
Certificare
80+ Bronze
Permite Asamblare
Standard
20+4 Pin ATX
1
SATA
6
-12V
0.3 A
Rail +12V
1
6+2 PCI-E
2
Permite Wire Management
Da
4+4 Pin ATX/EPS
Molex
3
+5V
16 A
Putere sursă
550 W
Floppy
+3.3V
14 A
+5Vsb
3 A
+12V 1
42 A
Voltaj/Amperaj
200 – 240V, 4A, 50Hz
Tip sursa
ATX 12V 2.31
Dimensiuni
275 x 195 x 105 mm