SKU: FWD-98X90L
Producator: Sony
Disponibilitate:
Doar 1 rămase în stoc
Doar 1 rămase în stoc
in stoc
Credit module tbi bank 3.4.1
1452.30 Lei x 24 rate
Descriere
SKU: FWD-98X90L Categorie:
16:9
Plug and Play
Yes
LED backlight
High Dynamic Range (HDR) technology
Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
Introduction year
2023
USB 2.0 ports quantity
2
Built-in subwoofer
Wi-Fi Direct
Display technology
LCD
Miracast
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity
HDCP
On Screen Display (OSD)
Display number of colours
1.07 billion colours
Game mode
Screen shape
Flat
Adaptive Sound Control (ASC)
Screen mirroring
Dialog enhancement
On/Off timer
RMS rated power
40 W
ECO mode
Smart TV
Supported video modes
480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p
HDMI ports quantity
4
Audio (L/R) in
Depth (without stand)
85 mm
Common interface (CI)
Apple AirPlay 2 support
Equalizer
DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Stand colour
Energy efficiency class (SDR)
E
Energy efficiency class (HDR)
G
Frameless design
Audio output channels
2.0 channels
Firmware upgradeable
Enhanced Audio Return Channel (eARC)
Built-in Chromecast
Audio decoders
Dolby Digital
Consumer Electronics Control (CEC)
BRAVIA Sync
Video upscaling
4K Ultra HD upscaling
Browsing
Weight (with stand)
68.9 kg
Panel mounting interface
600 x 400 mm
Composite video in
1
LED backlighting type
Full-Array
Motion interpolation technology
XR Motion Clarity
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
154 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
223 kWh
Operating system version
10
1000 pages
Calman Ready
Supported TV bands
UHF, VHF
Sound modes
Cinema, Dialog, Dolby Audio, Music, Sports, Standard
Screen format adjustments
4:3, 14:9, 16:9, Zoom
Supported graphics resolutions
720 x 480, 720 x 576, 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 3840 x 2160, 4096 x 2160
Dynamic contrast ratio marketing name
XR Contars Booster
Number of tuners
2 tuner(s)
TV initiate mirroring
Adaptive sound
Bluetooth profiles
A2DP, AVRCP, HID, HOGP, SSP
HID support
Stand type
Legs stand
Eco sensor
360 camera support
Remote access
Voice guide
Width (with stand)
2199 mm
Depth (with stand)
465 mm
Height (with stand)
1305 mm
Width (without stand)
2199 mm
Height (without stand)
1255 mm
Weight (without stand)
67.2 kg
Stand width
153.6 cm
Diagonala
98"
Bluetooth version
4.2
Wi-Fi standards
802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Product colour
Black
Noise reduction
3840 x 2160 pixels
Housing material
Aluminium
Package type
Box
Voice control
AC input frequency
50 Hz
Auto power off
AC input voltage
220 – 240 V
Power consumption (standby)
0.5 W
Display diagonal
2.49 m (98)
Display diagonal (metric)
248 cm
Package depth
285 mm
Analog signal format system
PAL BG, PAL DK, SECAM B/G, SECAM D/K
Video formats supported
3GPP, ASF, AVC, AVI, HEVC, MP4, MPEG1, MPEG2, MPEG2-PS, MPEG2-TS, MPEG4, VP8, VP9, WEBM, XVID
Audio formats supported
AAC, AC3, AC4, ASF, FLAC, MP3, MP4, OGG, WAV
Image formats supported
BMP, GIF, JPEG, JPG, MJPEG, PNG, WEBP
Package width
2334 mm
Package height
1396 mm