SKU: FWD-55XR80
Producator: Sony
Disponibilitate:
Doar 1 rămase în stoc
Doar 1 rămase în stoc
in stoc
Credit module tbi bank 3.4.1
556.84 Lei x 24 rate
Descriere
TV signage Sony XR80, 55″, 4K. Conectivitate: Tuner TV. Garantie 3 ani + advanced exchange program
SKU: FWD-55XR80 Categorie:
Specificații
Wi-Fi
Yes
Native aspect ratio
16:9
Ambient light sensor
Yes
Ethernet LAN
High Dynamic Range (HDR) supported
High Dynamic Range (HDR) technology
Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
USB 2.0 ports quantity
2
Display technology
OLED
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity
HDCP
Energy efficiency class (SDR)
F
Weight (with stand)
18 kg
Supported graphics resolutions
3840 x 2160
Screen shape
Flat
Web browser
On/Off timer
Smart TV
HDCP version
2.3
HDMI ports quantity
4
Panel mounting interface
300 x 300 mm
Digital audio optical out
1
PC in (D-Sub)
No
RMS rated power
50 W
Depth (with stand)
248 mm
Internet TV
Apple AirPlay 2 support
Auto volume leveller
Common interface Plus (CI+)
Audio Return Channel (ARC)
Electronic Programme Guide (EPG)
Desktop stand
Tuner type
Analog & digital
Teletext function
Sleep timer
Energy saving mode
VESA mounting
Energy efficiency scale
A to G
Energy efficiency class (HDR)
G
App distribution platform
Google Play
Audio output channels
2.1 channels
Enhanced Audio Return Channel (eARC)
Number of speakers
5
Parental control
Consumer Electronics Control (CEC)
BRAVIA Sync
24p support
Browsing
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
93 kWh
Motion interpolation technology
XR Motion Clarity
Native refresh rate
120 Hz
Operating system installed
Android TV
Bluetooth profiles
A2DP, AVRCP, HID, HOGP, SPP
Rollable display
No
Teletext
1000 pages
Calman Ready
USB recording
RF ports quantity
1
Game features
Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR)
Number of tuners
3 tuner(s)
Operating system version
12
E-manual
Digital signal format system
DVB-S, DVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Supported TV bands
VHF, UHF
Audio decoders
DTS Digital Surround, DTS Express, DTS-HD HR, DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Atmos, Dolby Audio
Picture processing technology
Sony Dynamic Contrast Enhancer, Sony Live Colour, Sony XR Contrast Booster
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
72 kWh
Width (with stand)
1223 mm
Height (with stand)
732 mm
Width (without stand)
1223 mm
Depth (without stand)
37 mm
Height (without stand)
706 mm
Weight (without stand)
17.1 kg
Stand width
107.5 cm
Diagonala
55"
HD type
4K Ultra HD
BLUETOOTH
Product colour
Black
Bluetooth version
5.3
Wi-Fi standards
802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
Ethernet LAN (RJ-45) ports
Remote control included
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display resolution
3840 x 2160 pixels
Display diagonal
139.7 cm (55)
Cables included
AC, USB
Package depth
180 mm
AC input frequency
50 Hz
AC input voltage
220 – 240 V
Power consumption (standby)
0.5 W
Package weight
24 kg
Display diagonal (metric)
139 cm
Analog signal format system
SECAM D/K, PAL BG
Power consumption (typical)
362 W
Package width
1359 mm
Package height
841 mm